YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da 173. duruşma
Ergenekon'da 173. duruşma
28 Ocak 2011 10:52
Birinci ''Ergenekon'' davasının 173. duruşması başladı...

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda yapılan duruşmaya, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Alparslan Arslan ve Osman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanık katıldı. Duruşmada, tutuksuz yargılanan gazeteci Güler Kömürcü Öztürk de hazır bulundu. Tutuklu sanıklardan Sevgi Erenerol ve Ergün Poyraz ise ise duruşmaya gelmedi.

Sanıkların taleplerinin alındığı duruşmada konuşan tutuklu sanık Erkut Ersoy, hiçbir maddi delil olmadığı halde Kuvayımilliye 1919 Derneği ile ilişkilendirildiğini, bu dernekte aktif bir görev almadığını söyledi.

Dosyadaki tüm telefon kayıtlarına ilişkin HTS raporlarını incelediğini ifade eden Ersoy, 1 Ocak 2006 ile 29 Aralık 2008 tarihleri arasında yaşadığı Düzce dışında 42 gün bulunduğunu ve il dışında 150 telefon görüşmesi yaptığını kaydetti.

Köksal Şengün'ün mazereti dolayısıyla mahkeme heyetine üye Hakim Hasan Hüseyin Özese başkanlık yaptığı duruşma, Ersoy'un beyanlarının alınmasıyla devam ediyor.

Bu arada duruşmaya ikinci ''Ergenekon'' davasının tutuksuz sanığı Yalçın Küçük ile ressam Bedri Baykam da izliyor. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler