YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekonda 12'nci dalgaya siyasiler NE DEDİ?
AK Parti iktidarını seçimle işbaşına gelip terör estiren Hitler'e benzeten siyasetçi kim?
Ergenekonda 12'nci dalgaya siyasiler NE DEDİ?
13 Nisan 2009 / 12:12 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, AK Parti iktidarını seçimle işbaşına gelerek terör estiren Hitler'e benzetti.


Ergenekon soruşturması kapsamında güvenlik görevlilerinin arama yaptığı Başkent Üniversitesi'ne gelen Yılmaz Ateş, "Yaşananlar sadece iktidar partisinin değil Türkiye'nin ayıbı. Şu anda iktidar terörü yaşanıyor. Türkiye bu ayıbı temizleyemez. Buna herkes tepki göstersin." dedi.


Kendisinin 12 Mart ve 12 Eylül gibi darbe süreçlerini yaşadığını, ama hiçbir zaman televizyon ve üniversitelerin basılmadığını söyleyen CHP'li Ateş, "Türkan Saylan ve Mehmet Haberal çok değerli bilim adamlarıdır. bilim adamları içeri atılıyor." dedi. Yılmaz Ateş, arşivlerine el konan Kanal B televizyonunun nasıl yayın yapacağını sordu.


AK Parti iktidarını Hitler'e benzeten Yılmaz Ateş, Hitler'in seçimle işbaşına geldikten sonra terör estirdiğini ifade etti. Ateş, Başkent Üniversitesi'ndeki aramayı '29 Mart seçimlerinin rövanşı' olarak nitelendirdi.MHP'li Şandır: Hükümet gündem değiştirme çabasında


MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Ergenekon soruşturmasının 12. dalgası kapsamında, son göz altıları değerlendirirken, AKP iktidarını suçladı. Şandır, “ Ne hikmetse Hükümet ne zaman sıkışırsa, gündemi değiştirmek isterse, Ümraniye soruşturması kapsamında bir dalga başlamaktadır. Toplumun aklıyla, huzurluyla dalga geçer oldular" dedi.


Şandır, son gelişmeleri endişe izlediklerini belirterek, MHP’nin yargı bağımsızlığına ve sürecine saygı duyduğunu ancak, bu dalgalanmaların Türk milletinin kafasını karıştırdığını söyledi.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler