YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da 117. duruşma başladı
Ergenekon'da 117. duruşma başladı
20 Ekim 2009 11:53
Birinci Ergenekon davasının 117. duruşması başladı...

Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin dava ile birleştirilen birinci ''Ergenekon'' davasının 117. duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda yapılan bugünkü duruşmaya, tutuklu sanıklardan Mehmet Fikri Karadağ ve Ergün Poyraz katılmadı. Duruşmada, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, Alparslan Arslan ve Osman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 25 tutuklu sanık hazır bulundu.

Duruşmaya, tutuksuz yargılanan Güler Kömürcü Öztürk, Ferit İlsever, Serhan Bolluk, Yusuf Beşirik ve Erol Ölmez de geldi.

Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, çapraz sorgusuna devam edilecek olan Alparslan Arslan'ı salondaki kürsüye çağırdı. Duruşma, üye hakim Hasan Hüseyin Özese'nin Arslan'a sorular yöneltmesiyle devam ediyor.

Bu arada, 20 Ekim 2008 tarihinde ilk duruşması yapılan ''Ergenekon'' davası, bugün bir yılını doldurdu. Mahkeme heyeti, bir yıllık yargılamada ikinci ''Ergenekon'' davasıyla birlikte toplam 127 duruşma yaptı.

Mahkeme heyeti, bu süreçte birleşen Danıştay dosyası da dahil tutuklu 25 sanığı tahliye etti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler