YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekoncular Meclis'te...
Milli irade son sözünü sandıkta söyledi. AK Parti oylarını artırarak 3.kez tek başına iktidara geldi. Öte yandan seçimlerin ilginç özelliklerinden biri de Ergenekon Davası sanıklarının milletvekili olarak Meclis'e girmesi oldu.
Ergenekoncular Meclis'te...
13 Haziran 2011 / 07:39 Güncelleme: 13 Haziran 2011 / 07:50

24. Dönem Meclisi'nin ilginç özelliklerinden biri KCK ve Ergenekon Davası sanıklarının da milletvekili olarak Meclise girmesi oldu. 

Hatip Dicle, Kemal Aktaş, Selma Irmak, İbrahim Ayhan, Faysal Sarıyıldız, Gülseren Yıldırım, cezaevinden çıkarak Meclise gelecek.   

Ergenekon davasının bazı tutuklu sanıkları da Meclise girdi. İkinci ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanıkları Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile aynı dava kapsamında tutuksuz yargılanan İlhan Cihaner ve Sinan Aygün, CHP'den milletvekili seçildi.

''Balyoz Planı'' davasının tutuklu sanığı Engin Alan ise MHP milletvekili olarak Mecliste yer alacak.

Öte yandan, ''Balyoz Planı'' davası sanıklarından emekli Orgeneral Çetin Doğan, ikinci ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanığı emekli Albay Hasan Atilla Uğur, birinci ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanığı İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, ikinci ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanığı gazeteci yazar Tuncay Özkan,  ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' davasının tutuklu sanığı eski Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve İşçi Partisi Merkez Karar Kurulu üyesi Mehmet Deniz Yıldırım yeterli olayı alamadıkları için milletvekili seçilemedi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler