YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon ve Kafes bağlantılı
Ergenekon ve Kafes bağlantılı
02 Ocak 2010 09:19
Savcıların isteğiyle hazırlanan Emniyet raporu: Kafes ile Ergenokon'un eylemleri bağlantılı

Ergenekon soruşturmasını yürüten sav-cıların talebi üzerine 'Kafes Eylem Planı ile ilgili rapor hazırlayan Emniyet, ilginç bağlantılara ulaştı. 200 sayfalık rapo-ra göre, Rahip Santoro, Hrant Dink ve Zir-ve Yayınevi katliamı ile Koç Müzesi'ndeki denizaltıda bulunan patlayıcılar 'Kafes Ey-lem Planı'nın bir parçası. Ergenekon sanı-ğı İbrahin Şahin ise 'Kafes'in uygulayıcısı...

Azınlıkların hedef alındığı Kafes Eylem Planı ile Ergenekon arasındaki bağlantılar tek tek belgelendi. Ergenekon soruşturmasını yürüten savcıların isteği üzrine Emniyetin hazırladığı yaklaşık 200 sayfalık raporda çarpıcı bilgiler yer alıyor. Ergenekon sanığı İbrahim Şahin'de bulunan kroki ve belgelerin Kafes Eylem Planı'yla örtüştüğü örneklerle izah ediliyor. Rapora göre, Şahin ve 'Kafes'te bulunan silahlar aynı cinsten. Ele geçirilen kroki ve belgeler de aynı kaynaktan çıkmış. Her iki planın hedefinde azınlıklara yönelik suikast ve eylemler yer alıyor. Amaç ise ortak: "Türkiye'nin uluslararası arenada yalnızlaştırılması."

Özellikle eski Özel Harekatçı İbrahim Şahin'in irtibatları üzerinde durulan raporda, Rahip Santoro, Hrant Dink ve Zirve Yayınevi katliamları ile Koç Müzesi'ndeki denizaltının içinde bulunan patlayıcıların 'Kafes Eylem Planı'nın bir parçası olduğu belirtiliyor. İbrahim Şahin'le birlikte Ergenekon'dan tutuklanan Fatma Cengiz de Kafes'in uygulayıcısı olarak gösteriliyor. Kafes Planı'nın ele geçirildiği emekli Binbaşı Levent Bektaş'ta çıkan '2006 ADALAR ABONE LİSTESİ'nin aynısının, Şahin'e azınlıklarla ilgili istihbarat sağlayan Fatma Cengiz'de bulunması buna örnek olarak veriliyor.

Emniyet raporunda Şahin'in Kafes Eylem Planı çerçevesinde hareket ettiği iddia ediliyor. Rahip Santoro, Hrant Dink ve Zirve Yayınevi katliamı, Koç Müzesi'ndeki denizaltının içinde bulunan patlayıcılar 'Kafes Eylem Planı'nın bir parçası. İbrahim Şahin'le birlikte Ergenekon'da sorgusu devam eden Fatma Cengiz'in de Kafes'in uygulayıcısı olduğu vurgulanıyor. Şahin'in evinde bulunan plana göre Ermeni Patriği Başkanı Mesrob Mutafyan'a LAW silahı ile saldırı düzenlenecekti. Ayrıca Sivas'taki Ermeni cemaatinin lideri Minas Durmaz Güler'in öldürülmesi planlanmıştı.

Emniyet Özel Harekat Dairesi eski Başkan Vekili İbrahim Şahin'de yakalanan kroki sonucu Ankara Gölbaşı'nda yapılan kazılarda 3 adet LAW silahı, 10 el bombası, TNT kalıpları, suikastlarda kullanılan 590 gram detasheet patlayıcı, değişik cinste plastik patlayıcılar, 860 adet Uzi ve diğer silahlara ait mermi bulundu. Şahin'in evinde yapılan aramalarda ise 9 adet Glock marka tabanca, çıktı. Polis, İbrahim Şahin'den çıkan silah ve mühimmatla Kafes Planı içerisinde bulunan silahların aynı cinsten olduğunun altı çiziliyor. Şahin'in evinde bulunan mühimmat krokisi üzerinde yapılan uzman incelemelerinin Kafes Eylem Planı'nda ele geçen krokilerle de benzerlik taşıdığı kaydediliyor.

Emniyetin raporunda, Ergenekon sanıklarında ve Kafes'te ele geçirilen belgelerin aynı kaynaktan çıktığına dikkat çekiliyor. Belge ve bilgileri inceleyen polis, her ikisinde de aynı belgelerin bir kopyasının bulunduğunu hatırlatıyor.

Ardından plan ve krokilerin aynı kaynaklardan çıktığı tespitinde bulunuyor. Örneğin Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmatla ilgili tutuklanan emekli Binbaşı Levent Bektaş'ta ele geçen '2006 ADALAR ABONE LİSTESİ'nin aynısı Şahin'e azınlıklarla ilgili istihbarat sağlayan Ergenekon sanığı Fatma Cengiz'de bulundu. Bektaş'taki belge 31.5.2006 günü saat 15.34'te, Cengiz'deki de aynı gün 18.34'te oluşturuldu. İkisinin de 'yazan' bilgisinin 'Agos' olduğu belirlendi.

Kafes Planı'ndan cunta çıkmıştı

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Binbaşı Levent Bektaş'ın ofisinde ele geçirilen bir film CD'sinde yer alan şifrelenmiş dosya kamuoyunu şoke etti. Uzman ekiplerin çözmek için yaklaşık 3 ay uğraştığı dosyadan çıkan belge 'Kafes Operasyonu Eylem Planı' adını taşıyordu. CD içerisindeki belgeler deşifre oldukça, Ergenekon yapılanması ile Poyrazköy cephaneliği kapsamında soruşturulan Deniz Kuvvetleri içinde örgütlenmiş cuntanın bağlantıları da ortaya çıkmaya başladı. Kafes Planı'nda gayrimüslimlere yönelik suikast yapılması ve suçun muhafazakar kesimlere atılması öngörülüyordu.

Beş aşamalı planın amacı şöyle: "Gayrimüslimler üzerinde korkutucu propaganda icra edilecek. AKP üzerindeki iç ve dış toplumun baskısı artırılacak." İlginç olan bu planın da tıpkı 'İrticayla Mücadele Eylem Planı' gibi 2009 yılının başında hazırlanmış olmasıydı. Altındaki imza ise Poyrazköy soruşturması kapsamında tutuklanan Yarbay Ercan Kireçtepe'ye aitti. Bugün gazetesi 29 Kasım'da yayınladığı haberinde imzanın gerçek olduğunun Adli Tıp Kurumu tarafından tespit edildiğini duyurdu. Zaten hiçbir kurum belgeyi yalanlamadı. İşte korkunç plandan ayrıntılar: Gayrimüslim nüfusun isim ve adresleri belirlenecek. Gayrimüslimlere ait gazete, dergi vb. abone listeleri elde edilecek. Agos gazetesi abonelerine tehdit telefonları açılacak ve tehdit mektupları gönderilecek. İcra edilen eylemlerin suçlusu olarak AKP ve irticai gruplar gösterilerek, kaynağı hakkında "kara propaganda" icra edilecek. Adalar bölgesindeki çeşitli mahallelerde bomba patlatılacak. Azınlık haklarını hararetle savunma konusunda ön plana çıkmış kişi/kişilere suikast düzenlenecek. Adalar'da vapur seferi düzenlenen iskelelerde bombalı eylemler düzenlenecek.

Tanınmış gayrimüslim işadamı ve sanatçılardan belirlenen bir ya da birkaçı kaçırılacak. Gayrimüslim nüfusun yoğun bulunduğu bölgelerde sık aralıklarla araç, ev ve işyeri kundaklanacak. İcra edilen sabotaj, adam kaçırma, suikast eylemleri özel plan hücre lideriyle kurulacak koordineyi müteakip, belirlenecek irticai örgütler adına üstlenilecektir

Zaman

Yargının görev ve sınırları bellidir.
 // ibrahim çelikoğlu
Yargı,Cumhuriyeti korumak için yola çıkmış,Anayasa,yasa,kanunlarına göre hareket ediyorsa,kimsenin yorum,tenkit hakkı olamaz."TSK'lerinin elinde sır var" onlara bizim hakim olmamız diye yola çıkıyorsa,bunda kötü niyetin olduğu açıktır.
Yargının görevi;Bazı teknik sırlara sahip olan TSK'lerine destek çıkıp,
mafya va benzeri suç örgütlerinden korumak olmalıdır.Sapla samanı karıştırmamalıdır.TSK'lerin korunması ayrı şey,Diktatör Cuntayı korumak ayr...
03 Ocak 2010 10:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler