YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon, tanığın kolunu bacağını kırdı
Türk Metal eski Genel Başkan Yardımcısı Taşdemir, “Konuştum diye Mustafa Özbek’in adamları beni dağa kaldırdı. Döverek kolumu ve bacağımı kırdı” dedi
Ergenekon, tanığın kolunu bacağını kırdı
25 Ağustos 2009 / 08:32 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ergenekon terör örgütü iddiasıyla başlatılan soruşturmada ‘tanık’ olarak verdiği ifadede Ergenekon ile Türk Metal Sendikası eski Genel Başkanı Mustafa Özbek arasında bağlantı kurulmasını sağlayan Türk Metal’in eski Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Taşdemir, şok iddialarda bulundu. Ailesinin “1 yıldır kayıp” dediği Taşdemir “Tanık oldum diye beni dağa kaldırıp kolumu bacağımı kırdılar” dedi.


ÖZBEK’İN ADAMLARI TARAFINDAN DÖVÜLDÜM


Türk-Metal’de Genel Başkan yardımcılığı yaptığı 15 yılda yaşadıklarını “Türk Metal ve Mustafa Özbek Gerçeği” ismli günlüğünde anlatan ve işçinin parasının nerelerde kullanıldığını gözler önüne seren Mahmut Taşdemir, star’a konuştu. Eşi Mahil ve oğlu Özgür Taşdemir, “Özbek hakkında Ergenekon savcılarına ifade verdikten sonra 1 yıldır kayıp ve ölmüş olabilir” şeklinde açıklamalar yapmıştı. Yazdığı günlük nedeniyle Mustafa Özbek’in adamları tarafından dövüldüğünü iddia eden Mahmut Özdemir, bir yakınının yanında kaldığını söyledi. Ortadan kaybolmasıyla ilgili süreci anlatan Özdemir şunları söyledi:


KAVLAK BIRAKTI DAĞA KALDIRILDIM


“İstanbul’da Tuzla’daki Mercan Restaurant’ta Pevrul Kavlak (Türk Metal Sendikası yeni Genel Başkanı, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındı) ile yemek yedik. Ben Çınarcık’a gidecektim. Kavlak beni deniz otobüsüne kadar bıraktı. Sonra üç kişi beni aldı, dağa kaldırdılar, dövdüler. Günlük yazdığım için Özbek’in adamları tarafından dövüldüm, kolum ve bacağım kırıldı. Bacağıma platin takıldı.”


Ailemle sorunlarım var


Eşi ve oğlunun ‘kayıp’ iddiaları da hatırlatılan Mahmut Özdemir “Çocuklarımla aramda sorun var. O nedenle eve gitmiyorum. Biraz da yaşadığım olaylardan ötürü evden uzaklaştım. Önce Burhaniye’ye gittim. Bir süre orada kaldım. Mustafa Özbek’in hapse girmesinden önce birkaç tehdit telefonu almıştım ama Özbek hapse girdikten sonra tehditle ilgili bir durumla karşılaşmadım...” diye konuştu. 


Ben tedavi ettirdim


Türk Metal Sendikası Başkanı Pevrul Kavlak, Taşdemir’in dayak yeme olayını şöyle anlattı: “Olay günü Tuzla’da bir restoranda yemek yedik. Daha sonra döneceği yere gitmesi için vapur iskelesine kadar arabayla götürdüm. Bana bir buçuk iki saat sonra telefon edip Darıca’da bir bölgede olduğunu ve dayak yediğini ve kendisini oradan aldırmamı söyledi. Darıca’yı bilmediğimi, söyledim. Kendisinin söylediği bir kişiyi aradım ve o kişi Mahmut Bey’i buldu. Onu Bayramoğlu’nda bir hastaneye götürdüm. Tedavisini yaptırdık. Bana ‘Benim bu hastaneden ölüm çıkar’ dedi. Anadolu Hastanesi’ne götürdüm. Sabaha kadar başında bekledim ve çocuklarını aradım. Dayak olayı olduğunda aramız çok iyiydi. Bizden danışman ücreti olarak 2 bin liraya yakın para alıyordu.”


Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler