YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon savcıları değişti mi?
Ergenekon savcıları değişti mi?
27 Temmuz 2009 19:41
Kararname bu gece internette yayınlanacak

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hakim ve  Savcılar Kurulu'nun çalışmalarını tamamladığını belirterek, ''Hakim ve savcılarımızın unvanlarıyla ilgili bölümler bu akşam itibarıyla yayınlanmış  olacaktır'' dedi.


Adalet Bakanı Sadullah Ergin, HSYK binasında gerçekleştirilen toplantının  ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün yapılan çalışmaların sona  erdiğini söyledi.


Çalışmalar üzerinde Kurulun belli bir mutabakatı sağladığını ifade eden  Ergin, şöyle konuştu:''Şu anda kararlaştırılan hususların kararnamedeki kontrolleri yapılıyor. Kontrollerden sonra bu gece inşallah kararnameyi internet aracılığıyla yayınlamış  olacağız. Ama şu anda kontrol ve yazım işlemleri devam ettiği için her şeyi şu  anda söylemek istemiyorum. Kurul çalışmalarını tamamlamıştır. Hakim ve  savcılarımızın unvanlarıyla ilgili bölümler bu akşam itibarıyla yayınlanmış  olacaktır.'' ''Bazı isimlerin yer değiştirip değiştirmeyeceği'' konusundaki  soru üzerine, ''Bütün bu soruları internette yayınlandığında göreceğiz. Şu anda bir açıklama yapmayacağım'' dedi. Gazetecilerin peş peşe soruları üzerine Ergin, ''Bugün yapmak istediğimiz açıklamayı yaptık. Biraz daha sabredelim ve her şeyi göreceksiniz. Sayı vermem  mümkün değil'' karşılığını verdi.


Edinilen bilgilere göre Ergenekon ve faili meçhul cinayetleri soruşturan savcıların görev yerinin değişmediği bildirildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler