YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon sanıkları sırayla adliyeye çıkarılıyor
Ergenekon sanıkları sırayla adliyeye çıkarılıyor
Ergenekon sanıkları sırayla adliyeye çıkarılıyor
04 Temmuz 2008 / 11:45 Güncelleme: 04 Temmuz 2008 / 00:00

Ergenekon sanıkları sırayla adliyeye çıkarılıyor. Dün 5 kişi serbest bırakılırken bugün sabah saatlerinde Aygün ve Balbay'ın da aralarında olduğu 6 kişi hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye getirildi.


- Ergenekon operasyonu kapsamında Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ve ATO Başkanı Sinan Aygün'ün de aralarında olduğu 6 kişi daha adliyeye sevk edildi.


- Dava kapsamında gözaltına alınan kişiler arasında hiç söz edilmeyen bir kadın da sabaha karşı sağlık kontrolüne getirildi. Gözaltındaki kadının kimliği ile ilgili bilgi alınamadı. 


- Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcılarınca ifadeleri alındıktan sonra “Ergenekon terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklanmaları istemiyle İstanbul Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen Barbaros Hayrettin Altıntaş tutuklandı; Halka ve Olaylara Tercüman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi, İşçi Partisi Öncü Gençlik Genel Başkan Yardımcısı Tunç Akkoç, Siyami Yalçın, Murat Avar ve Hamza Demir mahkemece salıverildi.


- Şu an gözlatında olanlar dışında olaya ilişkin Emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de yer aldığı 48 kişi tutuklu bulunuyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler