YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon sanığının avukatı hakimleri tehdit etti
Ergenekon davasının 95. duruşması eski Rektör Prof. Dr. Alemdaroğlu'nun avukatının savunmasıyla başladı
Ergenekon sanığının avukatı hakimleri tehdit etti
02 Haziran 2009 / 22:17 Güncelleme: 02 Haziran 2009 / 00:00

Ergenekon sanığının avukatından hakim ve savcılara tehdit   


Ergenekon davasının tutuksuz sanığı İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu"nun avukatı Metin Çetinbaş, davaya bakan hakim ve savcıları tehdit etti.


Ergenekon davasının bugün görülen 95. duruşması Alemdaroğlu'nun avukatı Çetinbaş"ın savunmasıyla başladı.


Susurluk davasına bakan mahkemeye de başkanlık yapan Çetinbaş eski bir ceza hakimi olduğunun altını çizerek ileride davaya bakan bazı savcı ve hakimlerin tutuklanacağını ileri sürdü.


Soruşturmanın hukuka aykırı yapıldığını ileri süren Çetinbaş, "İddianame metninin bir nezaketi vardır. Bu iddianameyi yazan savcıları kınıyorum. Sanılmasın ki makamlar kalıcıdır. Eski bir hukukçu olarak bu dava nedeniyle bazı savcı ve hakimler tutuklanacak" dedi.


Silahlı Kuvvetler içinde emir komuta zinciri dışında bir darbe istediği iddia edilen Alemdaroğlu"nu savunan Çetinbaş, "Buradaki sanıklar darbe yapma niyeti olmamasına rağmen yargılanmaktadır." dedi. Ergenekon soruşturmasında gözaltında alınanları Anayasal düzene bağlı insanlar olarak niteleyen Çetinbaş, Ergenekon örgütü ile bağlantısı olduğu iddia edilen Cumhuriyet mitinglerini de savundu.


ALEMDAROĞLU HİYERARŞİ DIŞI DARBE İSTİYOR


Avukat Çetinbaş"a göre iddianamede yer alan Ergenekon davasının tutuksuz sanığı Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu ile tutuklu sanık Doç. Dr. Ümit Sayın"ın aşağıdaki bu konuşmaları darbe istemek manasına gelmiyor:


ÜMİT SAYIN: Paşalara söylüyoruz eleştiriyoruz, emekli Paşalara söylüyoruz, onlarda bölücülük ajan provokatörlük yapıyorsun diyorlar, yani yapma diyor. Yani Paşalar yani el konulması lazım artık bunların yani ihanettir bu nokta da el konulmaması dur denilmemesi ihanettir diyoruz, ajan provokatörlük yapma diyorlar...yani gül gibi geçiniyorlar muhteremler üç ay önceki muhtıra, dört ay önceki, elektronik ortamda yazılmış hala Genelkurmayın sitesinde olan yazılar ne anlam taşıyor. Hiç çelişmedi bir kurum kendisi ile bu kadar önemli bir kurum çelişmedi yani rezilliğini çıkardılar Dolmabahçe de bitmiş iş. Ama şey hiç belli olmaz Alttan birşey gelebilir.


KEMAL ALEMDAROĞLU: Evet yani büyük olasılıkla da öyle olacak bu iş.


ÜMİT SAYIN: Aynı 60'da olduğu gibi, 60'ta da çanta taşıyordu Genelkurmay Başkanları. Bir yandan tıkırt diye indirdiler. Şu anda Tuğgeneraller tek yıldızlar albaylar çift yıldızlar şey tamamen bizim gibi düşünüyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler