YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon sanığı: İddianameyi YARSAV başkanı hazırladı
Ergenekon sanığı: İddianameyi YARSAV başkanı hazırladı
Ergenekon sanığı: İddianameyi YARSAV başkanı hazırladı
26 Kasım 2008 / 16:41 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ergenekon sanığı: Kapatma davasında iddianameyi YARSAV başkanı hazırladı


Ergenekon davasında Ergün Poyraz'ın çapraz sorgusunda tutuklu sanıklardan Nusret Senem'in kullandığı bir cümle dikkat çekiciydi.


Senem, 'AK Parti'ye açılan kapatma davasının hazırlığını yapan YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu hakkında bir tertip belgesinin hazırlanıp basına sızdırıldığını', bu tertip belgesinde yapılmayan bir görüşmeden söz edildiğini anlattı. İddianamenin eklerini oluşturan ve davalı partiye tebliğ edilen 17 klasör belgeden bir tanesinin arka sayfasında YARSAV bildiri metninin yer aldığı ortaya çıkmıştı. Bu iddianame hazırlanma sürecinde YARSAV'ın katkı sağladığı şeklinde yorumlara sebep olmuştu.


Duruşmada söz alan tutuklu sanık Kemal Kerinçsiz, Beşiktaş'taki Ağır Ceza Mahkemesi başkanlarına, Ergenekon örgütü ile ilgili olarak herhangi bir brifing verilip verilmediğinin sorulmasını istedi. Mahkeme başkanı, kendi mahkemeleri açısından böyle bir brifing almalarının mümkün olmadığını söyledi. Mahkeme heyeti, Fatih Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazı yazılarak, Tuncay Güney ile ilgili evrakın tespitine ve Güney'e ait olduğu bildirilen görüntü kasetinin bir örneğinin mahkemeye gönderilmesinin istenmesine karar verdi. Davanın bir sonraki duruşmasına yarın devam edilecek.


Zaman


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler