YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon hakimlerine soruşturma
Ergenekon hakimlerine soruşturma
23 Mart 2010 10:58
Adalet Bakanlığı Köksal Şengün ve diğer Ergenekon Davası Hakimleri hakkında soruşturma açtı...

Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu, Ergenekon davasına bakan İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hakim Köksal Şengün ve mahkeme üyeleri hakkındaki şikayetleri inceliyor.

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, Adalet Bakanlığı, Ergenekon davasına bakan hakimlerle ilgili şikayetleri tek tek ele aldı.

Şikayetlerin incelenmesi için Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in ''olur'' vermesi üzerine şikayetlere ilişkin dosyalar Teftiş Kurulu Başkanlığına gönderilmişti.

Teftiş Kurulu Başkanlığının da şikayetçilerin de bilgilerine başvurmak suretiyle konuyla ilgili inceleme yaptığı öğrenildi.

HAKİM VE SAVCILARA SORUŞTURMA

Adalet Bakanlığından yapılan açıklamada, “Ergenekon” davası yargılamasında görevli hakim ve Cumhuriyet savcıları ile ilgili bakanlığa intikal eden şikayet ve ihbarlar üzerine, 'Bakan oluru' ile adalet müfettişi görevlendirildiği belirtilerek, “İnceleme kapsamında, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün de yer almaktadır, Şengün hakkında başlatılmış herhangi bir soruşturma bulunmamaktadır” denildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler