YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon, Filiz Büyükanıt'ın çevresini fişlemiş
Filiz Hanım'ın saatçisinden kuyumcusuna, emlakçısından kuaförüne kadar herkes kara kaplı deftere kaydedilmiş
Ergenekon, Filiz Büyükanıt'ın çevresini fişlemiş
04 Mayıs 2009 / 09:14 Güncelleme: 04 Mayıs 2009 / 00:00

Ergenekon'un, Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın eşi Filiz Büyükanıt'ın çevresini 'Resmi' ve 'Sivil' diye ikiye ayırıp fişlediği belirlendi. Filiz Hanım'ın saatçisinden kuyumcusuna, emlakçısından kuaförüne kadar herkes kara kaplı deftere kaydedildi.


Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı zehirleme planları yapan Ergenekon'un, Filiz Büyükanıt'ı da fişlediği ortaya çıktı. Ergenekon iddianamesinin ek klasörlerinde Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın eşi Filiz Büyükanıt'ın yakın çevresinin fişlendiğine dair belgeler yer aldı.


Filiz Büyükanıt'ın görüştüğü kişileri tek tek fişleyen Ergenekon'un, bu kişilerle ilgili bilgileri ayrıntılı olarak çıkardığı görüldü.


TAKİP DE ETMİŞLER


Filiz Büyükanıt'ın kuyumcusundan saatçisine, kuaföründen emlakçısına varana kadar görüştüğü kişileri tek tek fişleyen örgütün, bu kişileri ayrıca yakından izlediği belirlendi.


Ergenekon iddanamesinin 46. ek klasöründe Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın eşi Filiz Büyükanıt'ın görüştüğü kişilerle ilgili bilgiler yer aldı. Örgütün, Filiz Büyükanıt'ın sık sık görüştüğü kişileri 'Resmi' ve 'Sivil' olarak iki kısımda takibe aldığı ortaya çıktı.


İŞTE 'SİVİL' ÇEVRE


Örgütün yaptığı çalışmaya göre, Filiz Büyükanıt'ın sivil çevresi şu isimlerden oluşuyor:


AYŞENUR YILDIZ: 1966 Berlin doğumlu. Ankara'da Can Mücevherat'ın sahibi. Antalya'da emlakçılık işi ile uğraşıyor. Eşi Yusuf Yıldız: 2002 model Mercedes arabası ve Gölbaşı'nda villası var.


FATİH CAN: 1958 Adana Ceyhan doğumlu. Evli. Fatih Can Moda evi sahibi. Terzi.


ERSİN EYTEKİN: 1962 Ankara doğumlu. Evli. Sümer Turizm ve İntaş Turizm'de ortaklığı var.


MELAHAT POLAT: 1967 Aşkale doğumlu. Evli. Açıköğretim Büro Yönetimi mezunu. Fenerbahçe Orduevi lokantasında çalışıyor.


İSMAİL AYKAÇ: Karum İş Merkezi'nde saat satışı yapıyor.


EBRU ÇANKAYA: 1970 doğumlu. Evli. Bostancı'da Nadide Güzellik Merkezi'nde çalışıyor. Kuaför.


En 'Resmi' arkadaşı Özden Örnek'in eşi


Ergenekon'un gerçekleştirdiği fişlemede Filiz Büyükanıt'ın 'Resmi' arkadaşları da uzun bir yer tutuyor. Bu kayıtlara göre, Filiz Büyükanıt resmi çevre olarak en çok, emekli Oramiral Özden Örnek'in eşi Sevil Örnek, emekli Orgeneral Doğu Aktulga'nın eşi Tülay Aktulga, emekli Korgeneral Hakkı Baha Tüzüner'in eşi Gönül Tüzüner Orgeneral Fevzi Türkeri, emekli Orgeneral Tuncer Kılınç ve Orgeneral Çetin Doğan'ın ailesi ile sık sık görüştü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler