YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon davasının mekanı değiştirilmek mi isteni
Ergenekon davasının mekanı değiştirilmek mi isteni
Ergenekon davasının mekanı değiştirilmek mi isteni
20 Ekim 2008 / 12:12 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Uzun zamandır yapılan hazırlıklara rağmen bugün duruşmanın başlamasına dakikalar kala meydana gelen salon krizi kafaları karıştırdı. Tam da böyle bir ortamda Perinçek'in İP'inden gelen teklif akıllara soru işaretleri getirdi. Acaba bugün yaşanan kriz önceden düşünülen bir kurgu muydu? Amaç davanın görüleceği mekanı değiştirtmek miydi?


İşte bu ve buna benzer soruların sorulmasına sebep olan o açıklama:


İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, Ergenekon duruşmasının yapıldığı salonun dar olduğunu savundu. Önsel, "Bu dava, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılabilirdi." dedi.


Silivri Cezaevi dış kapısına gelerek basın mensuplarına açıklama yapan Erkan Önsel, "Mahkeme başlamadan önce avukatlarımız müracat etmişti. Surların ardında cezaevinde yargılama olmaz. Bu dava Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılabilirdi. Yurttaşlarımız bu davayı izleyebilirdi. Şu anda içeride mahkeme salonunun darlığı ile ilgili tartışmalar var. Duruşmaya ara verildi. Mahkeme, birazdan karar verecek. Mahkemenin vereceği karar muhtemelin bu davanın bu salonda görülemeyeceği yönünde olacaktır." şeklinde konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler