YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ergenekon" davasının 297. duruşması başladı
"Ergenekon" davasının 297. duruşması başladı
14 Mayıs 2013 10:41
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 66'sı tutuklu, 275 sanıklı "Ergenekon" davasının 297. duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Prof. Dr. Mehmet Haberal, Tuncay Özkan ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 35 tutuklu sanık katıldı.

Duruşmada, başka suçtan tutuklu yargılanan Sami Hoştan ve Yalçın Küçük'ün de aralarında olduğu 4 tutuksuz sanık da hazır bulundu.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Ankara GATA Hastanesi'nde tedavi gören Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında yer aldığı 31 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada esas hakkındaki mütalaaya karşı beyanda bulunan tutuklu sanık Kemal Aydın, eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun'un tanık olarak dinlenilmemesini eleştirdi.

Aydın, Tuncay Güney'in tanık olarak dinlenilmesini, bunun kabul görmemesi durumunda ise televizyondaki mülakatlarının delil olarak kullanılmasını istedi.

Duruşma, Aydın'ın beyanlarının alınmasıyla devam ediyor.

Bu arada öğleden sonraki oturumda Mustafa Balbay'ın, esas hakkındaki mütalaaya karşı savunma yapması bekleniyor.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler