YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon Davası'ndan notlar
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 67'si tutuklu 275 sanıklı ''Ergenekon'' davasının 276. duruşması başladı.
Ergenekon Davası'ndan notlar
18 Şubat 2013 / 11:21 Güncelleme: 18 Şubat 2013 / 11:22

 

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmayı izlemek üzere çeşitli parti ve sivil toplum örgütü üyeleri, sabah erken saatlerden itibaren yerleşke önüne geldi.  
 
Bölgede geniş güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri, TEM Otoyolu ve E-5 Karayolu Silivri Cezaevi sapağında arama noktaları oluşturdu. 
 
Aralarında CHP İstanbul il teşkilatı, İşçi Partisi, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) üyelerinin de bulunduğu gruptakileri taşıyan otobüsler, Silivri TEM bağlantı yolu kenarında bekletildi.  
 
Duruşma salonuna öncelikle sanık yakınları, avukatlar ile gazeteciler alındı. Otobüsten inerek yürüyen gruptakiler de kontrol noktası önünde beklemeye başladı.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ile CHP Milletvekili Mahmut Tanal da kontrol noktalarını geçtikten sonra barikatların bulunduğu yere geldi. Duruşma salonuna geçmek isteyen Oran ile Tanal, Jandarma ekiplerine, barikatı geçmek istediklerini söyledi. Jandarma yetkilileri de güvenlik gerekçesiyle bir süre beklemeleri gerektiğini söyledi.
 
Bunun üzerine Oran ve Tanal'ın aralarında bulunduğu grup, barikatlardan atlayarak geçmek istedi. Atladıktan sonra düşen Tanal, ayağını incittiğini söyleyerek yardım istedi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Mahmut Tanal'ı ambulansa taşıyarak ilk müdahaleyi yaptı. Umut Oran ve diğer partililer barikattan atladıktan sonra duruşma salonuna doğru yürüdü. 
 
Öte yandan kimlik kontrolü yapılan kapının yanındaki güvenlik barikatlarını yıkmak isteyen gruba da jandarma ekipleri müdahale etti.
 
 
AA
 
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler