YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon davasında ŞOK TAHLİYE
Ergenekon'da tutuklu Albay Arif Doğan tahliye edildi
Ergenekon davasında ŞOK TAHLİYE
16 Temmuz 2009 / 17:47 Güncelleme: 16 Temmuz 2009 / 00:00

İkinci ''Ergenekon'' davası kapsamında tutuklu bulunan emekli Albay Arif Doğan'ın, sağlık sorunları nedeniyle tahliye edildiği bildirildi. 
 
Arif Doğan'ın avukatı Çoşkun Atılgan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Ergenekon'' davalarına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin, 15 Ağustos 2008 tarihinde Ankara'da tutuklanan ve yaklaşık 4 aydır Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesin'de tedavi gören müvekkilinin sağlık sorunları nedeniyle tahliyesine karar verdiğini kaydetti.


Doğan hakkında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Kurulu Başkanlığı'nca verilen raporda, ''kalp yetmezliği, şeker hastalığı, görme bozukluğu, yürüyememe ve anksiyete bozukluğu bulunduğu'' belirtilerek, şüphelinin ceza evi koşullarında tedavi ile şifa bulamayacağı kaydedilmişti.


Bu rapor doğrultusunda Doğan'ın avukatları tarafından İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine yapılan tahliye talebi reddedilmiş, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'ndan istenen rapor geldikten sonra Arif Doğan'ın tutukluluk halinin incelenmesine karar vermişti. 


İlgili haber...

16.07.2009


Ergenekon'da tutuklu sanıklardan beşine tahliye


Detay


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler