YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan:onların istifasını bekliyoruz!
Erdoğan Nijerya Cumhurbaşkanıyla düzenlediği ortak toplantıda, belediye başkanlarla ilgili soruya, " üç kişi daha var onların istifasını bekliyoruz."dedi
Erdoğan:onların istifasını bekliyoruz!
19 Ekim 2017 / 14:00 Güncelleme: 19 Ekim 2017 / 14:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijerya Cumhurbaşkanıyla düzenlediği ortak toplantıda belediye başkanlarla ilgili soruya, "Şu an itibarıyla üç belediye başkanımız istifalarını verdiler. Şimdi üç belediye başkanımız daha var. Onların da istifalarını en kısa zamanda vereceklerine inanıyorum. İlgili arkadaşlarımız görüşmeleri yaptılar ve şu anda da zannediyorum bu istifayı vermenin onlar da hazırlığı içerisindeler. Aksi takdirde, yine söylüyorum, gereği ne ise gereği yapılacaktır." 

Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları;

Nijerya ile BM ve İslam İşbirliği Teşkilatı içinde işbirliği halindeyiz. Önümüzdeki günlerde daha da güçlendireceğiz. Bakan arkadaşlarımız kendi aralarında görüştü biz de mevkidaşımla görüştük. Boko Haram örgütü Nijerya'da oradaki mağdur insanların hayatına mal oldu. Ülkenin kuzeyinde 1,5 milyon insan yerlerinden edildi. Bizim nazarımızda FETÖ'nün de Boko Haram'ın da farkı yoktur. Masumlara zarar veriyorlar. Nijeryalı kardeşlerimize her türlü desteği vermeye hazırız. Aziz kardeşim Buhari'ye de bildirdim.

FETÖ'YE KARŞI İŞBİRLİĞİNİ KONUŞTUK
FETÖ'nün eğitim kurumlarını kendilerine militan yetiştirmek için kullandığını çok iyi biliyoruz. FETÖ'ye karşı işbirliğini bugün konuştuk. Nijerya ifade ettiğim gibi 182 milyon nüfusuyla en önemli güç merkezlerinden biri. Aynı zamanda son derece dinamik bir ekonomiye sahip."

NİJERYA'DA VE TÜRKİYE'DE BU İRADE MEVCUT
Türk özel sektörünün Nijerya'ya ilgili günbegün artıyor. Özellikle mütehahitlik firmalarımızın ünü Nijerya'da artıyor. Başta elektrik olmak üzere enerji alanında işbirliğini ele aldık. Türkiye'nin önemli tecrübeye sahip olduğu bu alanda işbirliği yapabiliriz. Ben buradan iş adamlarımızı Nijerya'da yatırım yapmaya davet ediyorum. Ayrıca THY'nin sefer sayılarını arttırmasıyla ilişkimizi geliştireceğine inanıyorum. TİKA Nijerya'da koordinasyon ofisi açmayı düşünüyor. Bir Nijerya atasözü der ki "rüzgar olmadan ağaz oynamaz. Güçlü siyasi irade olmadan ilişkiler ilerlemez." Hamdolsun ki Nijerya'da da Türkiye'de de bu irade mevcuttur. D-8 zirvesini daha güçlü hale getirmenin gayreti içerisindeyiz. Yarın bizim de katılımımızla İstanbul'da gerçekleşecek. Teşekkür ediyorum.

BAŞKANLARA İSTİFA UYARISI
Bedeli ağır olacak demedim, gereği neyse o yapılacak dedim. Şu an 3 belediye başkanımız istifalarını verdiler, 3 belediye başkanımız daha var. Onların da istifalarını en kısa zamanda vereceğine inanıyorum. İstifayı vermelerinin onlar da hazırlığı içindeler. Gereği ne ise yapılacaktır.

Kurullarımız bu konu ile ilgili kararını vermişlerdir. Bu karar sürecini biz kendileri ile de değerlendirdik. Burada böyle bir adımın atılması gereğini söyledik. Biz sıradan bir parti değiliz. Bu bir davadır. Onlar da bize kalmadan gereğini yaparlar, yapmaları da lazım. Üç başkan en kısa sürede istifalarını verecekler.

NİJERYA CUMHURBAŞKANI'NIN AÇIKLAMALARI:
Öncelikle sıcak karşılama için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ediyorum. D-8 zirvesi için Türkiye'de bulunuyoruz. Kabinemin güçlü üyeleriyle Türkiye'ye geldim. Türkiye'deki büyükelçiliğimiz de katkıda bulunarak iki ülke arasındaki üst düzey toplantılar gerçekleştirdik. Yatırım açısından yoğun bir işbirliğimiz var. Sayın Cumhurbaşkanı'na şunu ifade etmek istiyorum, Türk iş adamlarının ülkemize gelmesi ve Nijerya'nın potansiyelinden faydalanılmasını bekliyoruz. Elimizde kaynaklar var fakat bunları değerlendirecek kişilere ihtiyacımız var.

 

 // Ömer
Sevgili Dedektif Ali, 'Suriyeli” alınabilir. O'nu kendi haline bırak. O, bizim mahallenin, kendini kitle psikolojisine kaptırnış, kanı fokurdayan hergeLesi...
19 Ekim 2017 18:36
Siyaset=Yalan!-2
 // Dedektif Ali
bir sorumluluktur."
buyurmuşlardı.
Şimdi gelinen noktaya bir bakın. YALAN söylemeyen, illegallikten uzak, tek 1 siyasi lider gösterebilirmisiniz?
Şimdi bu ne demektir?
"İstifasını istediklerimiz, istifasını versin. Yoksa onlar için soruşturma açar, dava açar, yargı kararıyla indiririz" demek ne demek?
Eğer o kişilerin devlete zarar verecek davranışları olmuşsa, bunların zaten yargılanmaları gerekmez mi?
Bu şu demektir ki; "eğer istifa ederlerse, onların suçlarını örtbas ederiz" demek değil mi?
İSLAMİYET VE MÜSLÜMANLIK BU MU???...
19 Ekim 2017 Perşembe 17:03
Siyaset=Yalan!-1
 // Dedektif Ali
Bu yazacaklarımdan sonra birileri vaveylayı koparıp, partizanlık yapıp, tereddütsüzce savunmaya geçecektir. Ancak kim ne yaparsa yapsın, güneş balçıkla sıvanmaz.
Saygı ve hürmet duyduğum Allah Dostu, bir zatı muhterem, Rahmetli Erbakan Hocamızı, koalisyonla iktidara taşıdığı seçim öncesi, ihvanatımızdan bir kardeşimizin Refah Partisi içinde görev alma izni istemesi üzerine, şöyle demişti:
"Yavrum, SİYASET = YALAN dır. Bizim yolculuğumuzun ise ilk düsturu, YALAN dan uzak durmaktır. Bu sebeble hiçbirinizin aktif siyaset içerisinde bulunmanıza rızam yoktur. Ancak mevcut düzen içerisinde, İslam'a ve bu vatana en iyi hizmet edebileceğine inandığınız siyasi parti için de oy vermeniz ++...
19 Ekim 2017 Perşembe 17:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler