YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın ziyaretinde bilinmeyen ayrıntı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam saatlerinde Türkiye'ye gelir gelmez şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın taziye evine ziyarette bulundu. O taziye evinde iken Ankara'ya dönecek gazeteciler Erdoğan'ı uçakta bekledi.
Erdoğan'ın ziyaretinde bilinmeyen ayrıntı
02 Nisan 2015 / 16:51 Güncelleme: 02 Nisan 2015 / 17:18

Erdoğan'la birlikte Ankara'ya dönecek gazeteciler uçakta taziye ziyaretinin sona ermesini beklediler. Taziyenin ardından Erdoğan beraberindeki heyetle birlikte Ankara'ya döndü.

Savcının ailesine taziyelerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti yaklaşık 50 dakika sürdü. Aileye başsağlığı dileklerini ileten Erdoğan, burada Kur'an-ı Kerim'den İnfitar Suresi'ni okudu.
 
Kendisini alkışlamak isteyenleri uyardı
 
Erdoğan daha sonra Kiraz'ın evinin bulunduğu sitede kurulan taziye çadırını ziyaret etti. Erdoğan, ziyareti sırasında kendisini alkışlamak isteyenleri uyardı.
 
Erdoğan, oradakilere hitaben yaptığı konuşmada, her işte bir hayır olduğunu belirterek, "Bu kardeşimizin şehadeti inanıyorum ki bu ülkede yeni bir tohumlamanın bir vesilesi olacaktır. Bir defa halkımızın inşallah uyanışına vesile olacaktır" ifadelerini kullandı.
 
"Bizim korkuyu korkutmamız lazım"

 
Sosyal medyada ve bazı gazetelerde yayımlanan fotoğraflardan asla incinilmemesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "Bizim korkuyu korkutmamız lazım. Bizim 'Kaderin üstünde bir kader vardır' anlayışıyla yürümemiz lazım" dedi.
 
"Arzu ettikleri tabloyu bulamayacaklar"
 
Kazaya ve kadere inanmış insanlar olarak, yollarına sabırla, inançla ve kararlılıkla devam etmeleri gerektiğini dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:
 
"Ülkenin huzuruna refahına kast edenler bu ülkede inşallah arzu ettikleri o tabloyu bulamayacaklar, ben buna inanıyorum. Bizim fırsat vermememiz lazım. Demek ki daha farklı tedbirler almamız lazım. Şunu bilmemiz gerekiyor. Bugün buradaki tablo, arkasından Vatan Caddesi'ndeki tablo, bizlere bir şeyler noktasında tabii ki çok daha dikkatli, çok daha hassas olmamızı gerektiriyor. Onun için de 'Efendim bunlar cübbeli, cübbeli aranmaz'... 'Hayır, bal gibi de aranır' diyeceğiz ve bunun tedbirlerini alacağız.
 
İşte cübbeli dendi, bu şekilde girdi. Bunlar yıllar öncesinin, ne yazık ki şu anda bize faturasıdır. Biz 'Onlar da aranmalıdır' dediğimiz zaman bize saygısızlık yapıldı. İşte şu anda gelinen nokta. Onun için bu konuları da bugün telefonda Başbakanımla da görüştüm. Arkadaşlarımızla da görüştüm. İnşallah yarın bu konuları aramızda daha detaylı olarak görüşeceğiz ve ne gibi adımlar atacağız, bunları özellikle tespit edeceğiz. Gün birlik günüdür, gün beraberlik günüdür. Adeta bir milli duruşun olması gereken gündür. Bu konularda hassasiyetimiz gerekiyor ve inancımızın bize emrettiği istikamette de inşallah bu yürüyüşümüzü devam ettireceğiz."
 
Kalabalık tekbir getirdi
 
Erdoğan, daha sonra burada bulunanlarla Fatiha suresini okudu. Kalabalık zaman zaman tekbir getirdi.
 
Mahalle sakinleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a siteye giriş ve çıkışında sevgi gösterisinde bulundu.
 
Bu arada şehit cumhuriyet savcısı Kiraz için evinin bulunduğu sitenin bahçesinde kurulan taziye çadırında sürekli Kur'an-ı Kerim okunurken misafirlere yiyecek ikram ediliyor.
 
Kiraz'ın akrabaları, aile dostlarının yanı sıra aralarında hakim ve savcıların da bulunduğu çok sayıda kişi aileye başsağlığı diliyor. İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran da aileyi ve kurulan taziye çadırını ziyaret etti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler