YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın ziyareti tarihi bir mesajdı
KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın KKTC ziyaretiyle ilgili 'Bu ziyaretle, Kıbrıs konusuyla ilgili herkese ve bölge hakkında bir takım hesaplar içinde olanlara bazı mesajlar verildiği açıktır' dedi.
Erdoğan'ın ziyareti tarihi bir mesajdı
07 Eylül 2014 / 08:15 Güncelleme: 07 Eylül 2014 / 08:22

KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, Erdoğan'ın ziyaretiyle Kıbrıs'la ilgili hesabı olanlara mesaj verildiğini söyledi.

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk ziyaretini adaya yapmış olması ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ilk yurtdışı ziyaretini yine Kıbrıs'a gerçekleştirecek olmasının Kıbrıs için tarihi bir olay olduğunu ifade etti. Erdoğan'ın ziyaretinde çözüm ve barış mesajı verdiğini belirten Eroğlu, 'Bu ziyaretle, Kıbrıs konusuyla ilgili herkese ve bölge hakkında bir takım hesaplar içinde olanlara bazı mesajlar verildiği açıktır' dedi.

'Asıl muhatabınız KKTC'dir'

Eroğlu, 'Erdoğan, açıkça, çözümden, yana olduklarını ama Kıbrıs Türk halkının haklarını kimseye çiğnetmeyeceklerini vurguladı. Kıbrıs Rum tarafı, Yunanistan ve diğer ülkelere ise 'evet ben garantör ülke, Anavatan olarak Kıbrıs konusu ile ilgileniyorum ama sizin asıl muhatabınız Kıbrıs Türk tarafının temsilcileridir' denilmiştir' ifadelerini kullandı.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler