YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın zaferi Almanları çıldırttı!
Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına seçilmesinin ardından Almanlar çıldırdı!
Erdoğan'ın zaferi Almanları çıldırttı!
12 Ağustos 2014 / 18:21 Güncelleme: 12 Ağustos 2014 / 18:37

Türkiye'ye yönelik sert eleştirileri ile gündeme gelen Alman medyasının ardından Almanya'daki Hristiyan Sosyal Birlik Partisi'nden de Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığına ilişkin haddini aşan bir açıklama geldi.

'Erdoğan'ın Türkiye'sinin Avrupa'da işi yok' diyen Almanya Hristiyan Sosyal Birlik Partisi CSU Genel Sekreteri Andreas Scheuer, Türkiye ile AB üyelik müzakerelerinin nihai olarak durdurulması gerektiğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Almanya Hristiyan Sosyal Birlik Partisi CSU'dan ilginç bir çıkış geldi. CSU Genel Sekreteri Andreas Scheuer, Türkiye'nin AB üyeliğinin nihai olarak rafa kaldırılması çağrısında bulundu. Hannoverschen Allgemeinen Zeitung'a açıklamalarda bulunan Scheuer, 'Erdoğan'ın Türkiye'sinin Avrupa'da işi yok' ifadesini kullandı.

İsrail'i eleştiriyor, AB üyesi olmamalı

Erdoğan'ın gücünü genişletmek için demokratik değerleri ayaklar altına almaktan çekinmeyeceğini öne süren Scheuer'e göre Erdoğan, basın özgürlüğüne kısıtlama girişimlerini ve İsrail'e karşı kışkırtıcı söylemlerini sürdürecek. CSU Genel Sekreteri, Almanya'da başka partilere mensup politikacıların da, Erdoğan'ın seçilmesinin ardından Türkiye'nin AB üyeliğine şüpheyle baktığını ifade etti.

"Türkiye AB'ye ait değil"

CSU'nun her zaman açık ifadeler kullanmaktan yana olduğunu ve Türkiye'nin AB'ye ait olmadığını belirten Scheuer, 'Parti olarak beklentimiz, artık herkesin bunu görmesi. Erdoğan'ın konuşmaları ve eylemlerini görenler yavaş yavaş bunu görmeye başladı' dedi. Öte yandan Die Zeit Gazetesi'nin haberine göre, Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir de Erdoğan'ın Türkiye'yi otoriter bir ülkeye dönüştürdüğünü ve Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığında Türkiye'nin AB üyeliği şansının azaldığını savundu.

Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı CDU'lu Elmar Brok da AB'nin Türkiye'yi yakından izlemesi gerektiğini savunarak, Türkiye'nin hukuk devletinden daha fazla uzaklaşması durumunda bunun müzakereleri temelden sarsacağını belirtti.

Demokrat Parti'den anti-demokratik açıklama: Beyhude müzakereleri sonlandırın!

Die Zeit'e açıklamalarda bulunan Hür Demokrat Parti Avrupa Parlamentosu Milletvekili Alexander Graf Lambsdorff da Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığında Türkiye'nin AB üyeliğine şüpheyle bakıyor. Türkiye'nin demokrasiden ve dolayısıyla Avrupa'dan uzaklaşacağını savunan AB Parlamentosu Başkanvekili Lambsdorff, 'AB ve Türkiye arasındaki beyhude müzakereleri sona erdirmenin şimdi tam zamanı' ifadelerini kullandı.

 

YENİ ŞAFAK

Cok lazimdi.
 // Ercan
Irkciligin ve islamafobinin yükseldiği bir Hıristiyan topluluğuna girip napacagiz. Bizim kendi birligimizi acilen kurmaliyiz. Demokrasi sadece kafirler icin mi gecerli oyle mi? Faşist materyalistler. ....
12 Ağustos 2014 23:54
Cok lazimdi.
 // Ercan
Irkciligin ve islamafobinin yükseldiği bir Hıristiyan topluluğuna girip napacagiz. Bizim kendi birligimizi acilen kurmaliyiz. Demokrasi sadece kafirler icin mi gecerli oyle mi? Faşist materyalistler. ....
12 Ağustos 2014 23:54
22:18
 // İSTİHBARAT DEVLETİ
Alın o birliğinizi başınıza çalın. Korkun bizden. Ortadoğu ve Balkanları size bırakmayacağız. Birlik neymiş, göreceksiniz. O diktatörleri tek tek devireceğiz. Ajanlarımız, sizin ajanlarınızı avlayacak. Hiç merak etmeyin....
12 Ağustos 2014 22:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler