YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın, Türkiye için gelecek hedefi ne?
Erdoğan'ın, Türkiye için gelecek hedefi ne?
Erdoğan'ın, Türkiye için gelecek hedefi ne?
18 Mart 2008 / 11:57 Güncelleme: 18 Mart 2008 / 00:00

Başbakan Erdoğan, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 93'üncü Yıldönümü törenlerinde konuştu. Çanakkale ruhunu tarif eden Erdoğan, Türkiye'nin gelecek hedefini çizdi.
Başbakan Erdoğan, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 93'üncü Yıldönümü törenlerinde konuştu.


Erdoğan'ın açıklamaları özetle şöyleydi:


"Çanakkale ruhu şartlar ne olursa olsun devleti için canını gözünü kırpmadan feda etmesidir. Göğüslerini vatanlarına siper eden o kahramanları bir kere daha rahmetle minnetle anıyoruz.


Çanakkale bizim için bir sembol şehirdir. Çanakkale bir hürriyet ve istiklal meşalesidir. Sıkıntılardan çıkarak tarihe yeni bir altın sayfa yazmak istiyoruz. Aziz şehitlerimizden aldığımız emaneti dünyanın zirvesine taşımak için kararlıyız. Bunun için mücadelemizi gece gündüz sürdürüyoruz. Ülkemiz doğru istikamette kuruluş idealleriyle yol almaktadır. Türkiye artık bir krizler ülkesi değil fırsatlar ülkesidir. Artık geçmişin karanlıklarına dönemeyiz. Korkularından tamamnme kurtulmuş yepyeni bir Türkiye hayali kuruyoruz. Çocuklarımız okullarında o ufka o donanıma sahip olarak yetişsinler, istiklal hedefini sonsuzluğa taşısınlar istiyoruz. Artık bir tek vatandaşımızın bile umudu kaybolmasın istiyoruz.


Çocuklarımızın bugününe ve yarına kastedenlere karşı bir "Çanakale Geçilmez" filizi yeşersin istiyoruz. Nimeti de külfeti de hakkaniyetle paylaşalım istiyoruz. 2013 yılında Türkiye'de kişi başına gelirin 10 bin doları aştığında Türkiye'yi tutanı aşkolsun diyordum ya işte bunu yakalamak üzereyiz.


5 yıldır bir mücadele var. Yurdun dört bir yanında bir mücadele var. Her yıl burayı 250 bin kişi ziyaret ediyordu. Şimdi tam 3 milyona ulaştık. Bu rakamı gururla söylüyorum. Şehitler coğrafyası projesi ile tüm Çanakkale şehitleri belirlendi. Çanakkale'yi şehitlere layık hale getirdik. Türiye'yi geldiği noktadan daha ileri götürmeye kararlıyız.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler