YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın tepkileri sonrası AB'den olumlu sinyal geldi
Avrupa Birliği'nden Türkiye'ye, terörle mücadele yasası konusunda olumlu sinyal geldi.
Erdoğan'ın tepkileri sonrası AB'den olumlu sinyal geldi
12 Temmuz 2016 / 03:08 Güncelleme: 12 Temmuz 2016 / 09:34

AB İçişleri Komiseri Dimitris Avromopoulos, Türkiye'nin terörle mücadele yasasını değiştirmek istemeyişine anlayış gösterilmesini istedi..

AB ile Türkiye arasındaki terör tanımı çıkmazı için önemli bir adım atıldı.

AB İçişleri Komiseri Dmitris Avromopoulos, Türkiye'nin terörle mücadele yasası konusunda gösterdiği hassasiyetle ilgili açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYE YOĞUN BASKI ALTINDA

Berlin'de yayımlanan 'Tagesspiegel' gazetesine konuşan Avromopoulos, Türkiye'nin terörle mücadelede yoğun baskı altında olduğunu söyledi. Avramapoulos, Türkiye'nin terörle mücadele yasasını değiştirmek istemeyişine anlayış gösterilmesini istedi ve bu konuda uzlaşı sinyali verdi.

TÜRK HÜKÜMETİNİN OMZUNDAKİ AĞIR YÜKÜ KİMSE KÜÇÜMSEYEMEZ

Avrupalı komiser, "Türk hükümetinin omzundaki terörle mücadelede taşıdığı ağır yükü küçümseyemeyiz" ifadelerini kullandı. Terörle mücadele yasası AB ile Türkiye arasında büyük tartışmalara neden olmuştu.

AB, vize serbestisi için Türkiye'ye terörle mücadele yasasını değiştirme şartı koşuyor.

TÜRKİYE GERİ ADIM ATMIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AB'nin bu tutumuna; "Türkiye terörle mücadelede en yoğun dönemlerinden birini yaşıyor. Terör ile mücadele yasasında AB'nin isteği doğrultusunda yapılacak bir değişiklik Türkiye'nin adeta elini kolunu bağlıyor. Bundan dolayı Türkiye bu konuda geri adım atmıyor." şeklinde tepki göstermişti.

tayyip bey ne zaman diz çöktü.
 // hursit dilaver
tayyip beye diz çöktüremediler tabi..bunda israille yakınlaşmanın yanı sıra . avrupanın belalısı ruslarla da tokalaşması var. ister istemez, yumuşayacaklar.o terör kanunun değiştirmezsen vize yok diyen bacaksız bir mebusları vardı. bizim HDP ve CHPlilerle kanka fotoları vardı. nerdesin gııı.şimdi inşallah diz çökme sırası size gelecek. elbet zaman alacak ama, netice türkiyenin lehine olacak. istihraçlar böyle diyor....
12 Temmuz 2016 Salı 15:01
teror
 // Musa
Tükiye meclisine Teroristleri doldurmuşsunuz AB de böyle yapar ne olmuş...
12 Temmuz 2016 14:52
 // BABA
Vizeyle terörün ne ilişkisi var....
12 Temmuz 2016 12:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler