YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın talimatına ilk onlar uydu!
ABD yapımı Sig Sauer silahlarını kullanan Cumhurbaşkanı korumaları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı sonrası bu silahları kullanmayı bıraktı.
Erdoğan'ın talimatına ilk onlar uydu!
12 Ekim 2017 / 21:10 Güncelleme: 12 Ekim 2017 / 21:11

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD yapımı Sig Sauer silahlarını kullanılmamasına ilişkin talimatı sonrası, Cumhurbaşkanlığı korumaları o silahı bıraktı.

Habertürk TV'nin haberine göre, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bulunan polis memuru ve özel harekatçılar Yavuz16 adı verilen yerli silahları ve Milli Piyade Tüfeği olarak bilinen MPT-76 tüfekleri kullanacak.

SIG Sauer, dünyanın en eski ve önde gelen silah üreticilerinden biri. İmal ettiği tabanca ve tüfekler, bugün en dayanıklı silahlar arasında gösteriliyor. Ancak bu şirket, son aylarda ABD ile Türkiye arasında yaşanan diplomatik sıkıntıların da merkezinde yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile yaşanan vize krizinin ardından emniyet teşkilatının artık ABD'de üretilen SIG Sauer model tabancaları kullanmayacağını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı ise bir ay önce, Erdoğan'ın Mayıs ayındaki Washington ziyaretinde korumalarının protesto gösterisi düzenleyenlere sert müdahalesinin yarattığı tepkiler üzerine 1,2 milyon dolarlık SIG Sauer yarı otomatik silah satışına onay vermeme kararı almıştı.

b
 // A
TBMM onay verirse Biz yerli silahlarımızı amerikaya satalım. ...
13 Ekim 2017 Cuma 08:38
 // Selim
Cari açıktan bahsedip ne diye yurt dışından silah alırız,muadillerini üretmesek anlayacağım,nato testlerini katlayan tabancalarımız mevcut,canik tp9 serisi amerikada yok satıyor.biz onlardan alıyoruz,ters düşmesek alıcaz halen,Milli olalım,markalarımıza güvenelim yada güvenilecek hale getirelim...
13 Ekim 2017 01:12
 // bascavus
Piyade tüfeği mp 76 hepsinden güzel bu kararda gec kalıntı hayırlı olsun...
12 Ekim 2017 22:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler