YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Erdoğan'ın sesini duyunca için yandı"
Said-i Nursi'nin öğrencilerinden Mehmet Fırıncı, Erdoğan'ın sesinin kızılması nedeniyle içinin yandığını söyledi.
"Erdoğan'ın sesini duyunca için yandı"
28 Mart 2014 / 15:14 Güncelleme: 28 Mart 2014 / 15:22

Said-i Nursi'nin öğrencilerinden Mehmet Fırıncı A Haber'de katıldığı Kadraj programında Nur Cemaati ile Fethullah Gülen'in yollarının ne zaman ayrıldığını açıkladı.

Fırıncı, Diyarbakır'daki mitingi izlediğini, hizmet için koşturmanın ne olduğunu bildiğini belirterek, Erdoğan'ın sesinin kızılması nedeniyle içinin yandığını, bu duygusunu siyasi anlayan olursa da hakkını helal etmeyeceğini söyledi.

İşte Fırıncı'nın sözleri:

1971'den sonra bir farklılık çıktı onunla. O daha ziyade genel İslami üslup içinde bir hizmet tarzını, Askeri Mahkeme'de muhakeme oldular merhum Bekir Berk Ağabey ile 54 kişi ile orada. Bir kısmı bir buçuk seneye mahkum oldu. Neticede, o mahkemeden sonra bir farklılık çıktı ortaya. Gittikçe o farklılık büyüdü. Bir müddet sonra Risale-i Nur'dan istifade etmeye başladı etrafındakiler. Onlara da Nurcu bize de Nurcu demeye başladılar.

Bizim Bediüzzaman Said-i Nursi Hazretleri'nin daha farklı bir yöntemle yani şunu diyeceğim, imam hakikatleri noktasında istifade edildi, hizmet prensipleri, düsturları tarafından oraya riayet edilmedi. Biz hakikaten şimdiye kadar sadece genel İslami hizmete, dün Demokrat Parti ondan sonra Adalet Parti şimdi Adalet ve Kalkınma Partisi biz İslamiyet'e yaptığı hizmetten dolayı, İslam dünyasının gönlünü kazandığı için -, siyasi değil, gönülden. Tayyip Erdoğan'ın da siyasi maksatla davrandığını zannetmiyorum. İnsan kendini bu kadar harap eder mi. Bu sesini duyunca içim yandı. Her şeyini feda eden birisi. Biz de bu yolun yolcusu olduk biraz, ne demek olduğunu hissediyoruz, kusura bakılmasın, Bu açıklamamı siyasi kabul ederlerse hakkımı helal etmem.

10:03
 // bi dur
mehmet abimden ALLAH razı olsun güzel özetlemiş ben ağlayarak dinledim dua ettim sağlık sıhhat versin yarabbim amin ALLAH yar ve yardımcımız olsun kalın sağlıcakla diyen başbakanımıza rabbim sağlık sıhhat versin inşaallah...
29 Mart 2014 10:03
Vicdanın sesi
 // Aamet Faruk Nizamoğlu
Fırıncı Ağabeyden Allah razı olsun. Milletin ve ümmetin vicdanının sesi gibi konuşuyor....
29 Mart 2014 Cumartesi 00:14
15:39
 // İMAN GİTMEZ
Ses gider, can gider; iman gitmez.
Kol kırılır, ayak takılır; hizmet bitmez.
Gözüne göz oluruz, sesine ses; yine de olma bikes.
Bir ses ki, ne şeytanlar boğan; O sestir, Recep Tayyip Erdoğan!...
28 Mart 2014 15:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler