YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın restine AB'den yanıt geldi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz yolumuza sen yoluna" açıklamasına Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg Haber'den yanıt geldi. Haber, "İşbirliği için hukuki dayanaklar arasında uyum olmak zorunda" dedi.
Erdoğan'ın restine AB'den yanıt geldi
09 Mayıs 2016 / 08:13 Güncelleme: 09 Mayıs 2016 / 16:42

NTV'nin haberine göre; Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı, Erdoğan'ın "terör tanımı" ile ilgili sözlerine yanıt verdi.

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında "terör tanımı" tartışması yaşanıyor.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg Haber, terörle mücadele konusunda Türkiye ile işbirliği içinde olduklarına dikkat çekti.

Hansjörg Haber, "İşbirliği için hukuki dayanaklar arasında uyum olmak zorunda" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB'nin vize serbestesi için "terör tanımı değişmeli" talebine sert yanıt vermiş ve "Biz yolumuza gidiyoruz, sen de yoluna git" demişti.

Büyükelçi Haber, Erdoğan'ın bu sözleri için, "Bu, bizim Türkiye'nin terörle mücadelesini inkar ettiğimiz anlamına gelmez" şeklinde yanıt verdi.

Konuyla ilgili Adalet Bakanlığı tarafından yapılan çalışmada ise AB ülkelerinde, "terör" ve "terör eylemi" konusunda ortak bir tanımın olmadığı, "terör" ve "terörizm" tanımlarının ülkelerin ihtiyaçlarına göre farklılık gösterdiği belirtildi.

insanlıktan nasibini almamışlar
 // Muhafız
Ulan insanlıktan nasibini almamış Soysuzlar;sizlerin ve sizin gibilerin terör tanımı dediğiniz;Belçika'nın başkenti Brüksel'de terör örgütü pkk çadırına izin verip,sinsice terörü desteklemek mi?,yada siyonist israil'in,plajlarda çocukları katlederken onları görmemezlikten gelmek mi?,yada katil esad'ın çoluk çocuk demeden insanları katlederken bunları görmemek mi?,sizin gibi insanlıktan nasibini almamışların terör tanımı nedir?Mehmet Akif dediği gibi"kimi yamyam kimi hindu kimi bilmem ne bel...
09 Mayıs 2016 Pazartesi 15:09
....
 // Adıyaman'lı Akın
Size gelince terör tanımı değişik olabiliyor,bize gelince mecbur oluyor.Ne güzel vallahi,işinize gelince bir olmayı iyi bilirsiniz....
09 Mayıs 2016 12:39
tayyıp baba
 // ruzgar ıbo
baba sen ne dersen o marka tayyıp bız sana oy verdık.sen varsın dıye oy verdık .buyuk turkıye yolunda.ne yaparsan dogru yaparsın emınız .allah senı basımızdan eksık etmesın .vatan sevdalısı tayyıp baba...
09 Mayıs 2016 Pazartesi 12:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler