YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın makam aracı satıldı
Erdoğan'ın makam aracı satıldı
20 Eylül 2010 16:42
Başbakan Erdoğan'ın baygınlık geçirdiği makam aracı satıldı. Makam aracını bakın kim aldı?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen yıl baygınlık geçirdiği ve balyozla camı kırılmak zorunda kalınan makam otomobilini, 240 bin liraya, Kulalı hayırsever işadamı Celal Hakkı Keleşoğlu(60) satın aldı.

Bugüne kadar hiç aracı olmadığını, Kıbrıs Barış Harikatına katılarak gazi olan ve elde ettiği kartla otobüslere ücretsiz bindiğini anlattı. Çok zorda kaldığı zamanlarda da taksi tuttuğunu aktaran Keleşoğlu, "Başbakanımızın aracının bizlere nasip olmasından dolayı şeref duyuyoruz. Kendisinden Allah razıolsun, uzun ömürler versin. Allah başımızdan eksik etmesin. Memleketimizin problemlerini çözmeyi nasip eylesin. Bir Türk vatandaşı olarak sayın Başbakanımızın aracını binmekten şeref duyuyoruz. "dedi.

Bugüne kadar yaptığı dev bağışlarla dikkatleri üzerine çeken Keleşoğlu, bu yaşına kadar  hiçbir şekilde de bisikletinin dahi olmadığını söyledi. Keleşoğlu, manevi kızı Gülden Karaca ve yine manevi torunu Ceren Kıvılcım ile birlikte mercedes marka otomobilin önünde poz verdi.   

Keleşoğlu'nun Manisa ve Kula'ya yaptığı3 milyon 6 yüz 25 bin lirayı bulan yardımlar şunlar: İnşaatı devam eden Manisa Merkez Diyanet Merkezi'ne 375 bin TL, Bulgaristan'da Dosvak Camii'nin yapımı için 125 bin lira, Manisa Emmiyet Müdürlüğü Emniyet Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği ile şehit dul ve yetimlerine, çocuklarına burs ve ihtiyaçlarını karşılamak için 200 bin lira, Kızılay Kan Alım Merkezi inşaatına 500 bin lira, Manisa Sağlık Hizmetleri Geliştirme Derneği'nin yaptırdığı Manisa Devlet Hastanesi bünyesinde Fizik Tedevi ve İntaniye Kliniği yapımı için 500 bin lira, Manisa merkezde bulunan iki cami yapımı için 200 bin lira , Manisa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yoksul ve ihtiyaç sahiplerine Ramazan paketi olarak 100 bin lira, Kula ve değişik köylerde yapılan camilere 350 bin lira, yapımına başlanan Kula Anadolu Öğretmen Lisesi 1 milyon lira, Ayrıca Kula Kız Teknik Meslek Lisesi inşaatı için 275 bin lira. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler