YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın Lozan çıkışı dünyaya meydan okumadır
Lozan barış antlaşması ile ilgili açıklamalarda bulunan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, "Lozan tamamen saklanan gizli bir sözleşmedir." dedi.
Erdoğan'ın Lozan çıkışı dünyaya meydan okumadır
30 Eylül 2016 / 12:19 Güncelleme: 30 Eylül 2016 / 12:21

Kanal A ekranlarında yayınlanan Manşetlerin Dili programında Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan gündemi değerlendirerek Lozan antlaşmasının gizli maddelerinin bulunduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Lozan hakkında yapmış olduğu açıklamalara da destek çıkan Alper Tan, Cumhurbaşkanını söylemiş olduğu "Lozan'ı zafer diye yutturdular" açıklamasının arkasında olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini tebrik etti.

İşte Alper Tan'ın konuşmalarından satırbaşları:

CUMHURBAŞKANI TARİHİ BİR ÇIKIŞ YAPTI

"Sayın Cumhurbaşkanı tarihi bir çıkış yaptı. Ve yalan tarihi değiştirecek bugüne kadar tarih diye anlatılan hurafelerin sonunu getirecek kahramanca bir çıkış yaptı. Ben alkışlıyorum gurur duydum onur duydum. Bu, aynı zamanda işgal güçlerine karşı hem 15 Temmuz'daki hem de 1. Dünya Savaşında bize karşı savaşanlara bir meydan okumadır" dedi.

AÇIKLAMANIN ZAMANLAMASINA DİKKAT

Alper Tan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lozan hakkındaki açıklamalarının MGK sonrası yapıldığına da dikkat çekti.

Tan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan Lozan'ın ne olduğunu görmüş ve anlamış olmasaydı böyle bir konuşmayı yapmazdı. Bundan önceki Lozan yıldönümlerinde hatta 2 ay kadar önce yıldönümünde yaptığı konuşmayı yapar hatta bugün, hiç alakası yokken girmezdi bu topa. Çünkü Lozan tartışması yok günümüzde, bu ekstra yapılmış bir çıkıştır dolayısıyla çok anlamlıdır çok mühimdir. Bunu politik bir konuşma olarak hiç kimse görmesin. CHP de buradan Lozan'ı kullanarak bir paye elde edeceğini, o günün günahlarını sahiplenerek, bir yol bulacağını sanıyorsa yanılıyor" dedi.

"LOZAN TAMAMIYLA SAKLANAN GİZLİ BİR SÖZLEŞMEDİR"

Alper Tan ayrıca bize gösterilenin gerçek Lozan olmadığını açıkladı.

Tan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Cumhurbaşkanı Lozan'ın gerçek yüzünün ne olduğunu, gerçek Lozan'ın gizli maddelerinin, bizden saklanan maddelerinin ne olduğunu görmeseydi, böyle bir konuşma yapmazdı. Bize Lozan maddeleri anlatılmıyor. Eğer gerçekten bizim tapu senedimizse, Lozan bizi işgalcilerden kurtaran büyük bir belge ise nesini gizliyorsunuz, milletten neyi gizliyorsunuz, neyi saklıyorsunuz.

Bize Lozan diye hurafelere dayalı uydurma, düzmece metinler gösteriyorlar yalan yanlış bunların tamamı yanlış, Lozan bu değil, Lozan tamamıyla saklanan gizli bir sözleşmedir. Lozan'la Türkiye Cumhuriyeti manda yönetimine girmiştir. Çanakkale'de ve 1. Dünya Savaşı'nda elde edemedikleri Lozan'da verilmiştir.

Onlarca ada devredilmiştir, sadece ada değil, Osmanlı'nın diğer topraklarını da unuttuk diyelim, Misak-ı Milli'deki kabul edilen toprakların da bir bölümü verilmiş, işgalcilere teslim edilmiştir."

Etiketler: ,
 // yücel pamukatan
Şükürler olsun bunu da konuşacağız,tarih sayfalarının yaprakları ağır,ağır'da olsa birer birer çevrilmeye başlandı inşaALLAH arşiv'ler de açılacaktır buna inancım tam......
30 Eylül 2016 22:23
 // ömer
lozan anlaşması 2023 de bitecek fakat değişen birsey olmayacak ki öyle bir oyun oynanmış ki şeytanın aklına gelmez chp yenilemek ve yerinde kalabilmek için her fırsatta ortaya çıkıp birşey ler ima ediyo kuyruğu sıkıştı ALLAH reis e selamet versin ülkenin başından eksik et.esin......
30 Eylül 2016 22:21
 // beyazit
Reisimiz bu konuyu sonuna kadar gitsin millete gercekler anlatilsin.. Hic susma reisim arkandayiz.....
30 Eylül 2016 20:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler