YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın komşularından tam destek
Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili ortaya atılan iddiaları, Erdoğan'ın Subayevleri'ndeki komşuları değerlendirdi.
Erdoğan'ın komşularından tam destek
15 Kasım 2014 / 16:20 Güncelleme: 15 Kasım 2014 / 16:34

Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili yapılan algı operasyonuna Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Subayevleri'nde 12 yıl aynı mahallede yaşadığı komşuları sert çıktı.

Emine Karaca: Hemen hemen ayrı zamanda buraya taşındık. Her zaman Erdoğan gibi bir devlet adamı ile komşu olmaktan gurur duyduk. Burada yaşamasından dolayı bir sıkıntı çekmedik. Ama ülkeye hizmet eden bir insanın konumuna uygun bir yerde oturması gerekir. Artık Başbakan değil, Cumhurbaşkanı.

Seyit Kumbasar (Mahallenin pidecisi): Burada olduğunu bilmek bile bize güven veriyordu. Cumhurbaşkanlığını'nı hak etti. Orada (Cumhurbaşkanlığı Sarayı) ülkeye daha iyi hizmet edeceğini düşürüyorum. Sonuçta burası mahalle arası. Geleni-gideni daha çok olacak.

Hatice Bal: (Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı) sırtında taşıyıp götürecek hali yok ya. Buradan taşınmasına üzüldük. Ama ömür boyu değil, seçildiği sürece oturacak orada. Sonra yine aramıza dönecek. Ondan sonra gelenler böyle güzel bir yaptırdığı için Cumhurbaşkanı'na dua edecekler.

Hüseyin Taşçı: Her şeyden önce insanlığını seviyorduk. Burada ona oy vermeyen bile insanlığına laf söylemez.

Osman Sarıyıldız (Taksi şoförü): Her derdimizi anlatabileceğimiz kadar yakındı. Kaç defa buradan geçerken halimizi hatırımızı sordu. Kendisini çok özlüyoruz. İnşallah kendisini ziyaret etme fırsatımız olur.

Müzeyyen Maraşlıoğlu: Buradan gitmesi bizleri çok üzdü. Hatta taşınmaması için imza bile topladık. Keşke mahallemize geri dönseler. 'Yabancı' değil, tam bizden biriydi.

Faruk Koca (Erdoğan'ın Subayevleri semtinde oturduğu evin sahibi): Recep Tayyip Erdoğan saltanat, lüks özlemi olmayan biri. 20 yıldır siyasetin zirvesinde olmasına karşın hep Türkiye toplumunun yüzde 90-95'nin yaşadığı ortamlarda yaşadı.

Keçiören'deki ev memur, işçi, esnafın oturduğu bir evdi. Erdoğan, bunu bütün hayatı boyunca halkın içinde olarak, halkla beraber yaşamış ve orada iğreti durmayan bir yapıya sahiptir.

Erdoğan'ın orayı kullanma istek ve arzusu olduğuna inanmıyorum. Orası devletin pozisyon ve gücünü hissettirmesi açısından önemi vardır. Ben Erdoğan'ın gönlünde orada oturmak, yaşamak özlemi olduğuna inanmam.

Öyle bir hayat tarzı da yok. Bu söylenenleri, laf olsun, sırf Erdoğan düşmanlığı bağlamında değerlendirmek lazım. Aleyhine konuşulsun, söylensin ne olursa olsun düşüncesiz altı boş ifadelerdir.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler