YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın ilk kez kullandığı kelime Google'ı salladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması sırasında kullandığı 'homoekonomikus' kelimesi Google'da en çok aranan kelimelerden birisi oldu.
Erdoğan'ın ilk kez kullandığı kelime Google'ı salladı
09 Mayıs 2016 / 22:07 Güncelleme: 09 Mayıs 2016 / 22:13

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kullandığı ' İnsan homoekonomikus değildir' cümlesi kısa sürede Google'da en çok aranan kelimeler arasına girdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünkü Uluslararası 8'inci İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı'nda yaptığı açıklamada "Bizler insanı yaratılmışların en şereflisi olarak, küçük evren olarak gören; devlet felsefesini 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışı üzerine bina eden bir medeniyetin mensuplarıyız. 

Biz insana makine gibi, hammadde, sermaye gibi salt bir üretim aracı olarak bakmayız, bakamayız. Bizim anlayışımızda insan homoekonomikus değildir" dedi.

MERAK EDEN GOOGLE'A SORDU

Erdoğan'ın konuşmasında kullandığı 'homoekonomikus' kelimesi internet arama motoru Google'da da en çok aranan kelimeler arasına girdi. Kelime son on yılda en çok dün akşam arandı.

Daha önce de Erdoğan'ın telaffuz ettiği "mankurt, beşinci kol…" gibi kamuoyunun yabancı olduğu kelimeler Google'da en çok aranan kelimeler arasına girmişti.

erdogan(2).jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler