YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın her ABD ziyaretinde saldırıların olması tesadüf mü?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam ABD Başkanı Barack Obama ile görüştü. Erdoğan'ın daha önceki ziyaretleri öncesi, sırası veya sonrasında da ciddi terör eylemleri gerçekleşmişti.
Erdoğan'ın her ABD ziyaretinde saldırıların olması tesadüf mü?
02 Nisan 2016 / 02:47 Güncelleme: 02 Nisan 2016 / 07:34

 "Tesadüf mü, provokasyon mu" dedirten türden saldırılardan bazıları şöyle:

1) Erdoğan-Obama görüşmesinin hemen öncesinde, Diyarbakır'dan, 7 polisimizin şehit olduğu o hain saldırının haberi geldi. Çevik kuvvet aracına yönelik bombalı saldırı gerçekleştirildi.

Saldırının zamanlaması, dikkat çekici... Zira bu saldırı, Erdoğan'ın ABD temaslarına denk gelen ilk saldırı değil.

2) Erdoğan, başbakanlığı döneminde, 8 haziran 2004'te g-8 zirvesi için ABD'ye gitti. Erdoğan'ın dönemin ABD başkanı George Bush ile görüşmesi sırasında, PKK terör örgütü 5 yıllık ateşkesi bozduğunu açıklayıp, eylemlerine tekrar başladı.

3) Erdoğan, yine başbakanlığı döneminde, 7 Aralık 2009'da bu kez bir çalışma ziyareti için ABD'ye gitti. Başkan Obama ile görüşmesine saatler kala, Tokat'tan terör saldırısı haberi geldi. Reşadiye'de kontrol görevi yapan askeri araca açılan ateş sonucu 7 asker şehit oldu.

4) Bir başka kritik saldırı ise 19 Haziran 2010'da, 11 askerin şehit olduğu Hakkari Şemdinli'deki Gediktepe Karakolu'nda yaşandı. Bu olay da Erdoğan'ın ABD'de Obama ile görüşmesinden bir hafta önceye denk geldi...

5) Erdoğan, 20 Eylül 2011'de, Birleşmiş Milletler görüşmelerine katılmak üzere New York'a gitti. O günlerde art arda terör saldırıları gerçekleşti. 20 Eylül'de Ankara Kumrular Sokak'ta patlayan bomba 5 kişinin ölümüne neden oldu. Aynı günün gecesinde Siirt'te 4 genç kızı ölüme götüren terör saldırısı yaşandı. Erdoğan temaslarına devam ederken, 24 Eylül'de Siirt'in Pervari ilçesinde Belenoluk Jandarma Karakolu'na saldırı düzenlendi, çıkan çatışmada 6 asker şehit oldu.

6) Erdoğan'ın G-20 zirvesi için gittiği Meksika'da, yine Başkan Obama ile görüştüğü sırada, 20 Haziran 2012'de Hakkari Dağlıca Karakolu'na saldırı düzenlendi, 8 asker şehit oldu.

7) 11 Mayıs 2013'te Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kanlı eylemlerinden biri olan Reyhanlı saldırısı gerçekleşti. Saldırıda 52 kişi hayatını kaybetti. Reyhanlı saldırısı da tıpkı diğerleri gibi Erdoğan'ın ABD Başkanı Obama ile görüşmesi öncesine tarihlenmişti. Obama-Erdoğan görüşmesi, 16 Mayıs'ta gerçekleşti...

 // esref tas
Saldirilar arttikca böyle ziyaretlerde kafsi taraftan taleplerinizi arttiracaksiniz ayni zaman diliminde aci verene taleplerinle aci vereceksin ki ipin kooabilecegini hissettirceksin onlar hissettigi acidan anlar !!!...
03 Nisan 2016 10:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler