YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın gözyaşlarına boğulduğu an
Erdoğan'ın gözyaşlarına boğulduğu an
08 Ekim 2011 15:08
Erdoğan annesi Tenzile Erdoğan'ı son yolculuğuna uğurladı. Annesine düşkünlüğü ile bilinen Erdoğan bu acı gününde gözyaşlarına engel olmadı. Belki engel olmak bile istemedi... Erdoğan, annesi için helallik istenirken işte böyle gözyaşlarına boğuldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan, Fatih Camii'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Başbakan Erdoğan cenaze namazı sonrasında gözyaşlarına hakim olamadı. Kılınan namazın ardından anne Erdoğan'ın tabutunu Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan ve bakanlar omuzladı. Siyaset, iş ve sanat dünyasından çok sayıda ismi bir araya getiren cenaze töreni nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde izinler kaldırıldı.

Tedavi gördüğü hastanede geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Tenzile Erdoğan (88) için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Tören nedeniyle cami ve çevresinde olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Önlemler kapsamında camiye çıkan tüm yollar kontrollü olarak trafiğe kapatıldı. Törene katılanlar, sıkı bir aramadan geçirildikten sonra camiye alındı. Keskin nişancılar, Özel Harekat polisleri çevre binaların çatılarında da konuşlanırken, basın mensupları için de belli noktalarda yer ayrıldı.

Fatih Camii yoğun kalabalık nedeniyle adeta dolup taşarken, camiye giriş yapamayanlar için Fevzipaşa Caddesi'ne dev ekran ve ses sistemi kuruldu. Tören alanı bariyerlerle 4 ayrı bölüme ayrıldı. En önde aile yakınları, daha sonra bakanlar, bir bölümde milletvekilleri ve en arkada da halk için yer ayrıldı. Camiye gönderilen yüzlerce çelenk de, uzman köpekler tarafından sıkı bir aramadan geçirildi.
Üsküdar Kısıklı'daki evden çıkarılan cenaze, oluşturulan konvoy eşliğinde Fatih'e doğru yola çıktı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, Fatih Camii'ne gitmek üzere cenaze aracına bindi. Konvoy, yolların kapatılması üzerine kısa sürede Fatih Camii'ne ulaştı.

Cenaze aracından inen Başbakan Erdoğan, kapıda kendisini bekleyenlerin taziye dileklerini kabul etti. Başbakan Erdoğan daha sonra bakanlarla birlikte cenazeyi omuzlayarak musalla taşına taşıdı. Cenazenin hemen ardından Emine Erdoğan da, oğlu Bilal Erdoğan, kızları ve yakınlarıyla birlikte camiye ulaştı.

Başbakan Erdoğan daha sonra avlunun dışındaki bir binada dinlenmeye çekildi. Burada da taziyeleri kabul eden Başbakan Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Görmez ve bakanlarla birlikte camiye giriş yaptı.

Siyaset, sanat ve iş dünyasının önemli isimleri, Başbakan Erdoğan'ı acı gününde yalnız bırakmadı. Fatih Camii'nde düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Ali Babacan, Beşir Atalay, Bekir Bozdağ, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Bosna Hersek Diyaneti Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ceriç, eski Bakan Kürşad Tüzmen, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Köksal Toptan, AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, kuvvet komutanları, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu temsilen Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Saadet Partisi(SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bir süre önce vefat eden Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Milletvekili Muammer Güler, Japonya İslam Merkezi İmamı Nimetullah Halil İbrahim Yurt, KKTC eski Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, eski başbakan Tansu Çiller'in eşi işadamı Özer Uçuran Çiller, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, iş dünyasından Adnan Polat, Cavit Çağlar, Rıfat Hisarcıklıoğlu, Murat Yalçıntaş, Zeynel Abidin Erdem, futbol dünyasından Rüştü Rençber, Rıdvan Dilmen, Musatafa Denizli, Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, İbrahim Kutluay, sanat dünyasından Orhan Gencebay, Metin Şentürk, Ajda Pekkan, Mahsun Kırmızıgül de hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, öğle namazının ardından avluya geldi. Gül ve Erdoğan'ın yanı sıra, bazı bakanlar, Bilal Erdoğan ve aile yakınları cenaze namazında ön saflarda yer aldı. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez kıldırdı. Camiye giremeyen çok sayıda kişi, cenaze namazını avlu dışında kıldı.

Görmez namazın ardından dua ederek, "Hayata gelen her insan bir gün ölümün acısını tadacaktır. Allah'a hamdolsun yüce rabbimiz namazlarımıza anne ve babalarımıza dua etmeyi yerleştirmiş, biz müminler her gün namazlarımızda annelerimize, babalarımıza dua ediyoruz. Allah namazlarımızı kabul eylesin" dedi. Görmez'in duası sırasında duygulanan Başbakan Erdoğan, gözyaşlarına hakim olamadı. Bir süre gözyaşı döken Erdoğan, daha sonra gözyaşlarını silerek duasını sürdürdü.

Namazın kılınması ve helallik alınmasının ardından Tenzile Erdoğan'ın cenazesi, dualar eşliğinde omuzlara alındı. Cenazeyi, Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ül, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çi ve bakanlardan oluşan kalabalık araca kadar taşıdı.

Tenzile Erdoğan'ın cenazesi, yoğun güvenlik önlemleri ve oluşturulan konvoy eşliğinde toprağa verilmek üzere Karacaahmet Mezarlığı'na doğru yola çıkarıldı. Başbakan Erdoğan, camiye gelişinde olduğu gibi, mezarlığa gidişinde de cenaze aracına bindi. (İHA)
 

annemiz gitti
 // yusuf
allah tezile annemize gani gani rahmet etsin,2004 yılında bende annemi kaybettiğim için başbakanımızın acısını çok iyi anlayabiliyorum gerçekten çok zor bir durum bu,rabbim yakınlarına bol sabır ihsan etsin,başbanınımızın ve türkiyenin başı sağolsun.....
09 Ekim 2011 05:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler