YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın forslu reklam filmini çeken yapımcı konuştu
Erdoğan'ın çok konuşulan 'forslu' reklam filmini çeken yapımcı Murat Uslu açıklama yaptı. Uslu; " Film birilerinin göremediğinin görülmesini sağladı" dedi.
Erdoğan'ın forslu reklam filmini çeken yapımcı konuştu
05 Ağustos 2014 / 21:40 Güncelleme: 05 Ağustos 2014 / 21:44

Yayınlandığı andan itibaren tüm Türkiye'nin gündemine oturan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimi reklam filminin yasaklanması yeni tartışmalar doğurdu.

Reklam filminin senaryosunu da yazan yapımcı Mustafa Uslu,  yaptığı açıklamayla Yüksek Seçim Kurulu'nun yasaklama kararına tepki gösterdi.

Yerel seçimler öncesi yaptıkları ve yine çok konuşulan AK Parti'nin "Bayrak" temalı reklamının da senaryo ve yapımına imza atan Uslu, ezan sesini ve namaz kılan teyze görüntüsünü kaldırarak reklamın yayınına devam edeceklerini söyledi.

Filmin yayınlanmasıyla birlikte "Bütün Türkiye'nin tüylerini diken diken ettiğini ve çok beğenildiğini" vurgulayan Uslu, "Namaz kılan teyzeden ve ezan sesinden rahatsız olarak şikayet edenler umarım şimdi mutludurlar" diye konuştu.

Filmin yayından kaldırılmasının söz konusu olmadığını kaydeden Uslu, filmin "Birilerinin göremediğinin görülmesini" sağladığını ve hedefine ulaştığını belirtti. Uslu, reklam filminin televizyonda yayını durdurulsa bile sosyal medyada engellenemeyeceğini ekledi.

"Cumhurbaşkanlığı forsu" temalı filmin çekimlerinin 125 kişilik bir ekiple yedi günde tamamlandığını ve hiçbir profesyonel oyununun kullanılmadığını açıkladı. "Bizim içimizden ve tamamen bize ait bir film" yaptıklarını kaydeden Uslu, tüm Türkiye'nin merak ettiği yaşlı teyzenin de çekimlerin yapıldığı köyde yaşadığını ve çekim yapılan evin de kendisine ait olduğunu anlattı.

Uslu, Tuz Gölü, Konya'nın Beyşehir ilçesi, Karadeniz köyleri ve İstanbul gibi değişik bölgelerde yapılan çekimlerde kullanılan atlar ve binicilerin de Uşak'taki cirit ekibinden temin edildiğini belirtti.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler