YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın evini HD kamera ile izledi
Erdoğan'ın evini HD kamera ile izledi
26 Temmuz 2014 11:00
Emniyetteki 'Paralel yapı' mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonunda tutuklanan Mesut Yılmaz ile ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

Cerrahpaşa'da görevli kardeşi Doktor Mehmet Yılmaz'ı 1 yıl boyunca dinlettiği de ortaya çıkan müdürün, paralel yapının İstanbul Emniyeti'ndeki en kritik isimlerinden biri olduğu belirtiliyor.

Odaya kimse girememiş

Yıllarca usûlsüz dinlemeler yapan, bunları yasadışı olarak arşivleyen ve sızdıran paralel yapının, hem dinlemeleri arşivlemek hem de veri tabanıyla ilgili gizli çalışmaları yürütmek için İstanbul Emniyeti içinde bir 'kozmik oda' tahsis ettiği 17 Aralık sonrası ortaya çıkmıştı. Emniyet Müdürü Mesut Yılmaz'ın, paralel yapıya mensup polislerin bile haberdar olmadığı bu odaya girebilen 3 kişiden biri olduğu ileri sürülüyor.

Başbakan'ın evi ablukada

Yılmaz'ın, Başbakan Erdoğan'ın İstanbul Kısıklı'daki evine uygulattığı 'abluka' da ortaya serildi. Yılmaz'ın, Başbakan'ın evini 3 yıl boyunca izlettiği, her giren çıkanı HD kamera ile gözlem altına alıp rapor tutturduğu belirlendi. Yılmaz, hükümete yönelik 17 Aralık komplosunun da en etkili isimlerinden. Yılmaz'ın, Mali Suçlarla Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri'nin düzenlediği operasyonu bizzat yönettiği öğrenildi.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler