YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen darbe girişimini böyle öğrenmiş
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak olayların seyrini değiştiren eniştesi Ziya İlgen'in darbe girişimini nasıl anladığı ortaya çıktı.
Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen darbe girişimini böyle öğrenmiş
22 Temmuz 2016 / 15:11 Güncelleme: 22 Temmuz 2016 / 15:16

Kanal D haberin ulaştığı Ziya İlgen, konuyla ilgili Serdar Cebe'ye telefonda açıklamada bulundu.

İlgen, "Beylerbeyi civarında bir askeri hareketlenme olduğunu telefonda bana bir kardeşimiz bildirdi. Biraz bekledim, ikinci bir telefon aldım. Askerler tarafından köprünün kapatıldığını söylüyordu ikinci arayan kişi. Ve bunun üzerine hiç vakit kaybetmeden beyfendiyi (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı) aradım. Darbe oluyor diye de uyardım" dedi.

ERDOĞAN "ENİŞTEMDEN ÖĞRENDİM" DEMİŞTİ

Önceki gün El Cezire canlı yayınında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişimini nasıl öğrendiğiyle ilgili soruya, “4-5 günlük bir tatil için Marmaris'e gitmiştim. Haber bana ulaştı, bu darbe girişimiyle ilgili. Ama önce beni eniştem haberdar etti. İlk önce ciddiye almadım. Ama sonra istihbarat ve çeşitli kanallardan teyit edilince gerekli adımları attık” dedi.

Erdoğan'a darbe girişimi haberini veren ismin, kız kardeşinin eşi Ziya İlgen olduğu ortaya çıkmıştı. Herkes İlgen’in nasıl olup da darbe girişimini “MİT’ten bile önce öğrenerek Cumhurbaşkanı’na haber verdiğini” merak ediyordu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler