YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın eniştesi kimdir? Erdoğan'ın eniştesi
Erdoğan'ın eniştesi kimdir? Erdoğan'ın eniştesi
20 Temmuz 2016 22:57
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, El Cezire canlı yayınında, darbe haberini Eniştesi Ziya İlgen'den aldığını söyledi. Erdoğan'ın eniştesi kimdir? Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen kimdir? Zİya İlgen kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'da FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimini Eniştesi Ziya İlgen'den öğrendiğini açıkladı. Erdoğan, haberi ilk başta ciddiye almadığını fakat sonra istihbarat ve çeşitli kanallardan teyit edilince gerekli adımların atıldığını söyledi.

Erdoğan o anları şöyle anlattı: O zaman Enerji Bakanı ile beraberdim. Otelden ayrılmak için gerekli adımları attık. Sonra Dalaman'dan İstanbul'a geldik. İstanbul'da da zor bir durum vardı.

F-16'ların şehir üstünde alçak uçtuğunu gördük. Binlerce insan sokaklardaydı. Hızlı bir değerlendirme yapıp ek adımlar attık ve kısa sürede herşeyi kontrol altına aldık.

İSTİHBARAT ZAAFI VAR

İstihbarat zaafı var, çünkü eğer doğru istihbarat olmuş olsaydı, bunun önüne geçilebilirdi. Elbette ki kimse şunu söyleyemez, dünyadaki istihbarat örgütlerinin zaafiyeti yoktur diyemez ama dünyanın dört bir yanında olduğunu görüyoruz.

Her zaman için zayıf noktalar nerededir, zaafiyetler nerededir, belirlemek gerekir ama istihbaratta insani unsur çok daha önemli benim görüşüme göre. Çünkü her şeyi mümkün kılan budur. 

ZİYA İLGEN KİMDİR? NE İŞ YAPAR?

Ziya İlgen, Başbakan Erdoğan’ın kız kardeşinin eşi. BMZ Group Denizcilik ve İnşaat Sanayi’nde Bilal Erdoğan, Mustafa Erdoğan ile ortaklığı bulunuyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler