YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın dediği mi oluyor?
12 Haziran'da vekil seçildikten sonra yemin etmeyerek TBMM'yi protesto eden BDP'lilerden Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder, Meclis'e giriş için araç kartı istedi. Erdoğan bir açıklamasında "Onlar da CHP'liler gibi gelecek"demişti.
Erdoğan'ın dediği mi oluyor?
24 Ağustos 2011 / 17:01 Güncelleme: 24 Ağustos 2011 / 17:10

12 Haziran seçimlerinde milletvekili olan ancak TBMM Genel Kurulunda yemin etmeyen bazı BDP'liler, Meclise giriş için araç kartı, oda, sekreter istedi.

TBMM İdare Amiri Salim Uslu, yaptığı açıklamada, BDP Grup Başkanı Selahattin Demirtaş ile Diyarbakır Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in Meclis'e giriş için araç kartı başvurusu yaptıklarını ve kartlarının verildiğini belirtti.

''Artık yavaş yavaş Meclise araba kimlik kartları, sonra kendileri gelecekler diye olaya pozitif bakmak gerektiğini düşünüyorum'' diyen Uslu, şunları söyledi:

''Arkadaşlara bu yaptıkları girişimden dolayı onları rencide edecek ya da onların niyetlerine hükmedecek bir tavır, üslup doğru değil. BDP'lilerin Meclis'e gelip Meclis çalışmalarına katılarak katkı vermelerini bekliyoruz. Onlara oy verenler de bekliyorlar. Ama 'önce Meclis kartını sonra kimlik kartını alalım, maaşı alalım ama biz yine bildiğimizi okumaya devam edelim, gelsek de olur gelmesek de olur, o statüyü kazandıktan sonra, özlük haklarını, dokunulmazlık haklarını kullanır ama onun gereklerini ve sorumluluklarını yerine getirmeyiz' şeklinde bir yaklaşım varsa o da siyasi ahlaka, etiğe uygun bir davranış olmaz. Herhalde seçmen ve kamuoyu da bunun takdirini yapar.''

BDP Siirt Milletvekili Gültan Kışanak'ın da araç kartı için başvuracağını öğrenildi.

MAAŞLAR NE ZAMAN ÖDENECEK

TBMM Genel Sekreteri Saadettin Kalkan da BDP'den 23. Dönemde de milletvekili olanların sekreter ve danışmanlarının hala görevlerini sürdürdüğünü söyledi. Milletvekili seçilen yeni BDP'lilerle ilgili sekreter ve danışman görevlendirmelerinin ise talebe göre devam ettiğini belirten Kalkan, maaş ve özlük haklarına ilişkin şunları ifade etti:

"BDP'lilerin maaşları ödenmiyor. Yemin etmedikleri için göreve başlamış sayılmıyorlar. Yasada bu şekilde bir hüküm var. Göreve başladıklarında hak ettikleri maaşlar ödenecek.

Milletvekili unvanları iktisap ettiği için araç kartı almalarında herhangi bir sorun yok. Odalarının kuraları çekildi. Geldiklerinde hangi odalarda görev yapacakları belli."

AA

AMAN DİKKAT!!!
 // Halîme Gözüpek
Dileriz o araçKartlarıyla; Kandil'e yapılan havaHarekâtı'na karşılık, Bomba veya bombacıTerörist sokmazlar Meclise.. Onlara, tehdîdle her işi yaptıranlar, isterse bu alcaklığı da başarabilirler!! Vatandaş olarak hatırlatmak bizden, dikkate alıp almamak ilgili yöneticilerden.. Bendeniz, bu örgütün ve de kuklalarının bugüne kadar sergiledikleri söylemVEeylemleri karşısında; onların, yalnız: ALLAH bir dir sözüne ve uyuyup, korkuluRüyâ görmektense; uyanıkKalm...
24 Ağustos 2011 20:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler