YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın da oyladığı yılın fotoğrafı belli oldu
Erdoğan'ın da oyladığı yılın fotoğrafı belli oldu
01 Ocak 2015 11:10
Anadolu Ajansının (AA) "Yılın Fotoğrafları Yarışması"nın sonuçları açıklandı. Buna göre, haber kategorisinde yılın fotoğrafı cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da oyladığı "Kardeşe Elveda" fotoğrafı oldu.

AA'nın, Türkiye'nin yanı sıra dünyanın farklı coğrafyalarından, haber ve yaşam kategorilerinde, toplam 22 kareye yer verdiği yarışmasında, 35 bin oy kullanıldı.

Aralık ayı boyunca devam eden oylamada, haber kategorisinde Filistin'den Ali Hasan'ın çektiği "Kardeşe Elveda" başlıklı fotoğraf birinci olurken, yaşam kategorisinde ise Özkan Bilgin'in "Altın Sarısı Yolculuk" isimli fotoğrafı birinci oldu.

Haber kategorisinde birinci olan "Kardeşe elveda" başlıklı fotoğrafta, Filistinli 9 yaşındaki Ansam'ın, Cebaliye Mülteci Kampı'ndaki evinin bahçesinde bayram sabahı oynarken, bir İsrail tankından ateşlenen top mermisinin isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden küçük kardeşi Sameh Junaid'in cenazesine son bakışı yer alıyor.

Yaşam kategorisinde ise birinci olan Özkan Bilgin'in "Altın Sarısı Yolculuk" başlıklı fotoğrafta, Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı Kıyıdüzü köyünde koyunların yaylaya yolculuğu görülüyor.

22-003.jpg

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler