YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Erdoğan'ın çocuklarına bakmak zorunda mıyım?'
TBMM Genel Kurulu’nda Diyarbakır’daki Nevruz etkinliğinde yaşananlarla ilgili tartışmalar devam ediyor.
'Erdoğan'ın çocuklarına bakmak zorunda mıyım?'
21 Mart 2013 / 19:19 Güncelleme: 21 Mart 2013 / 21:52

AK Parti Grubu adına konuşan Amasya Milletvekili Naci Bostancı, konuşması sırasında kedisine tepki gösteren MHP'li milletvekillerine, “Sizin çoğunuzdan daha fazla milliyetçiğim. Benim geçmişimi aranızdakiler bilmez. Bu arkadaşlar 10 yıldır bağırıyorlar, sonuç yüzde 13. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti kendi birliğini, bütünlüğünü böyle bağırarak, çağırarak, öfkeyle, kendi çocuğunu sevmeyecek; pişmanlığın, husumetin, savaşın sesi olabilecek ses tonuyla değil akıl dolu sözlerle sağlayacak. Sevmek kimseyi beraat ettirmez, akıllı seveceksin, memleketin tamamını seveceksin ve saygı göstereceksin” diye seslendi.

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu da söz alarak AK Parti'li Bostancı'ya, “Çok bukalemun insan gördüm ama burada onlara taş çıkartan kişiyi de görüyorum” ifadesini kullandı.
MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır da, “Geçmişine söven insanın bu kürsüden konuşma hakkı yok Sayın Bostancı. Anladın mı? Şimdi duyduğun mensubiyet, aidiyet geçmiş aidiyetine sövme hakkı vermez sana. Söversen bunun adı haysiyetsizliktir. Bu da sana yeter, sana başka cevabımız yok” dedi.

AK Parti'li Bostancı, MHP'lilere, ''Sanki 2011'de milletvekili olmakla bambaşka birisi oldum gibi muamele yapılması cehalettendir. 80 öncesinde 12 Eylül'de biz mahkemelerde yargılanırken aranızda bazıları orada yoktu. Oktay Bey sen de yoktun, kim bilir neredeydin. Burada şimdi bağırmak kahramanlık değil, o zaman bağıracaktın” dedi. Oktay Vural da Bostancı’ya tepki gösterdi.

“Ben Tayyip Erdoğan'ın çocuklarına bakmak zorunda mıyım?”

Sataşma gerekçesiyle söz alan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ise, AK Parti’nin yolsuzluklarını dile getirdiği için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi hakkında 5 dava açtığını belirterek, “Ben Tayyip Erdoğan'ın çocuklarına bakmak zorunda mıyım? Öğrencilere burs veriyorum, onu keseceğim, Tayyip'e vereceğim. Allah bunu kabul eder mi? Tayyip dünyanın en zengin adamı” diye konuştu.

CHP’li Bayraktutan, kürsüde Türk bayrağı açtı

Daha sonra kürsüye gelen CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, bölücülerin Lazlara ‘Sizin başka bayrağınız yok mu? Sizin bayrak talebiniz yok mu?’ dediklerini belirterek, “Lazlar onları ellerinin tersiyle ittiler ve ‘Bizim bayrağımız Anıtkabir’de dalgalanıyor’ dediler” diye konuştu ve yanında getirdiği Türk bayrağını kürsüde açtı.

‘Köpek' tartışması

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, AK Partili Naci Bostancı’ya tepki gösterdiği konuşmasında, “Aranızda bir sürü ülküdaşımız var, lafımın muhatabı hepsi değil. O kendisini biliyor. Bir görüşten geldi dişe geçmişini inkar edip, yeni sahiplerine yaltaklanmak adına ülkücü geçmişini karalamak bir haysiyet ve şeref meselesidir. Haysiyet testinden geçmesi gereken bir davranış biçimdir. Bir köpek besliyorsunuz, onunla yıllar geçiriyorsunuz, hoşça vakit geçiriyorsunuz. Bir şekilde sizden ayrılan ama 5-10 sene sizinle karşılaşan o köpek bile size muhabbetli davranır. Bu hareketlerin manası ne? Bizim herkesin görüşüne saygımız var ama yüzde 13 diye, yüzde 12 diye küçümsemek demokratik terbiyesizliğin ispatıdır” dedi.

Çirkin’in sözleri AK Parti’li milletvekillerini tepkisine neden oldu.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler