YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın aşık olduğu şehir
Erdoğan'ın aşık olduğu şehir
05 Ekim 2012 17:10
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, aşık olduğu şehri açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Her zaman fakirin bir sözü vardır; ben şu şehre (İstanbul) aşığım, sevdalıyım. Burada doğdum, burada büyüdüm. Aslen Rizeliyim. Dünyanın neresine gidersem, gideyim bu şehri çok seviyorum. Diyorum ki hep birlikte bu şehri o tarihteki yerine yeniden taşıyalım." dedi.

Başbakan Erdoğan, Davutpaşa Kampüsü'nde, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı açılışı, fahri doktora ve 11 tesisin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, öğrencilere hitap etti.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Sizler, YTÜ'ün öğrencileri olarak gerçekten çok şanslısınız. Her şeyden önce, binlerce yıldır medeniyetlerin, kültürlerin beşiği olmuş, insanlığın göz bebeği olmuş bir şehirde, şu güzel İstanbul'da öğrenim görüyorsunuz. Her zaman fakirin bir sözü vardır; ben şu şehre aşığım, sevdalıyım. Burada doğdum, burada büyüdüm. Aslen Rizeliyim. Dünyanın neresine gidersem, gideyim bu şehri çok seviyorum. Diyorum ki hep birlikte bu şehri o tarihteki yerine yeniden taşıyalım."

Erdoğan, "Eğitim hayatınız boyunca İstanbul'da yaşamak, bu şehrin havasını teneffüs etmek, kültürüne nüfuz etmek, dinamizmini hissetmek bile, hayat yolunda sizin için başlı başına bir kazanımdır." dedi.

Son 10 yılda İstanbul'da bir çok uluslararası toplantının düzenlendiğini anımsatan Erdoğan, "Bu toplantıya katılanlar, döndükten sonra bütün yakınlarına (Eğer İstanbul'u görmeden ölürsen, bu senin için bir eksikliktir) diyorlar." şeklinde konuştu. İstanbul'un son yıllara turizmde ciddi bir patlama yaşadığını, otellerin doluluk oranının yüzde 85-90 olduğunu belirten Erdoğan, ''İstanbul artık aslına dönüyor, bir cazibe merkezi olarak da çok ciddi bir çekim haline geliyor. Artık burada uluslararası kongrelerin yapılır hale gelmesi, bunun en güzel ifadesidir." dedi. Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler