YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ı sevdiğimden şahsi bilgilerine baktım
Suçüstü yakalanan paralel yapı mensuplarının adliyedeki savunmaları güldürüyor.
Erdoğan'ı sevdiğimden şahsi bilgilerine baktım
04 Kasım 2014 / 08:44 Güncelleme: 04 Kasım 2014 / 08:44

Adana Emniyet Müdürlüğü İstihbarata Karşı Koyma Bürosu'nda görevli iken Başbakanlık yaptığı dönemde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflı kişisel verilerini, sadece İstihbaratçıların kullandığı DEVA-2 programından kendi şifresini kullanarak inceleyen Abdullah K. önce gün Ankara adliyesine getirildi.

Anayasal Suçlar Bürosu Savcısı Serdar Çoşkun tarafından ifadesi alındıktan sonra Abdullah K. "Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Etmek, Görevi kötüye kullanmak," suçlamasıyla tutuklama istemiyle sulh hakimliğine sevk edildi.

'Sadece fotoğraflarına baktım'

Bir yıl önce emekli olan Abdullah K. ifadesinde özel programdan sorgulama yapmasını Erdoğan'a karşı duyduğu sempatiden ileri geldiğini belirtti, "Bu program üzerinden arşiv araştırması, güvenlik soruşturması yapabiliyordum. Erdoğan'ı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğundan bu yana hep takip ederim ve sempati ve sevgi duyarım. 19 Eylül 2013 günü sevgimden dolayı sadece ismini yazıp fotoğrafına baktım.

Benim baktığım bilgilerin sosyal medya üzerinden herkes ulaşabilir. Ben fotoğraflar dışında başka bilgilere erişmedim, kopyalamadım, başkasına vermedim. İstihbarat Şubesi'ndeki amirlerimiz bizi devamlı denetler. Başbakanın fotoğrafına bu şekilde bakmanın suç olacağını düşünemedim. Amirlerimden de bu konuda ikaz gelmedi" diyerek kendini savundu.

 

AHABER

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler