YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ı koruyan polisler kaza yaptı
Sivas'ın İmranlı ilçesinde polisleri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu 3 polis şehit oldu. Hastaneye ise 33 yaralının intikal ettiği öğrenildi.
Erdoğan'ı koruyan polisler kaza yaptı
13 Ekim 2014 / 02:45 Güncelleme: 13 Ekim 2014 / 06:30

Sivas'ın İmranlı ilçesinde devrilen otobüsteki polislerin Malatya Emniyet Müdürlüğünde görevli olduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gümüşhane programında görev aldıktan sonra Malatya'ya dönmek üzere yola çıktığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Erdoğan'ın Gümüşhane programında görev aldıktan sonra Malatya'ya dönmek üzere yola çıkan Çevik Kuvvet ekiplerini taşıyan 3 otobüsten en arkadaki, sürücüsünün kimliği öğrenilemeyen, 44 PP 260 plakalı otobüs, Erzincan-Sivas karayolunun Ortaköy mevkisinde rampadan inerken yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak yan devrildi.

Yolun sağ tarafına devrildikten sonra arka kısmı yamaca çarpan otobüsteki polislerden 3'ü şehit oldu, çok sayıda polis yaralandı.

Kaza yerine Sivas, İmranlı, Zara, Hafik ve Erzincan'dan çok sayıda ambulans sevk edildi. Yaralılar, sağlık görevlileri, arama-kurtarma ekipleri ve güvenlik güçlerinin yardımıyla hastanelere kaldırıldı.

Şehit polislerin ikisinin kimliği belirlendi

Sivas'ın İmranlı ilçesinde polisleri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu şehit olan 3 polisten 2'sinin kimliği tespit edildi.

Erzincan-Sivas karayolunun Ortaköy mevkisinde meydana gelen kazada şehit olan 3 polisin naaşı, İmranlı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Şehitlerden 2'sinin kimliği belirlendi, diğer şehidin kimlik tespit çalışmaları sürüyor.

"6 şehit olduğu yönündeki haberler gerçeği yansıtmıyor, 3 şehidimiz var"

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gümüşhane'deki programında görev aldıktan sonra Malatya'ya dönmek üzere yola çıkan polisleri taşıyan otobüsün yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak devrildiğini hatırlatarak, "6 şehit olduğu yönündeki haberler gerçeği yansıtmıyor, 3 şehidimiz var. 3'ü ağır, ayakta tedavi edilenler dahil 35 yaralımız var. Diğer polislerimiz şu anda Sivas Polisevi'nde misafir ediliyor, dinlendikten sonra tekrar Malatya'ya hareket edecekler" diye konuştu.

Kamçı, "Şehitlerimizden Emrah Horoz, Adapazarı nüfusuna kayıtlı, bekar, 1983 doğumlu. Malatya Hekimhan nüfusuna kayıtlı Beşir Kurt ise 1974 doğumlu, evli, 10 yaşında bir oğlu var. Bir şehidimizin kimlik bilgileri ise henüz tespit edilemedi" dedi.

Şehitlerden Adapazarı doğumlu Emrah Horoz'un Elazığ Sivriceli olduğu öğrenildi.

Devrilen otobüs çekiciyle kaldırıldı

Sivas Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan ve İmranlı Kaymakamı İshak Çınar, bölgeye gelerek kazayla ilgili bilgi aldı.

Bu arada, devrilen otobüs çekici yardımıyla kaldırıldı; araçtaki eşyalar, polisler ve askerlerce toplandı.

Kaza nedeniyle Sivas-Erzincan karayolunda ulaşım bir süre kontrollü olarak sağlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gümüşhane programında görev aldıktan sonra Malatya'ya dönmek üzere yola çıkan polisleri taşıyan 3 otobüsten biri, Sivas'ın İmranlı ilçesinde devrilmişti. Kazada, 3 polis şehit olmuş, çok sayıda polis yaralanmıştı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler