YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ı kontör dolandırıcısı sanınca...
Erdoğan'ı kontör dolandırıcısı sanınca...
08 Ağustos 2014 19:15
Başbakan Erdoğan, kendisinden barışmak için yardım isteyen kızın babasını arayınca ortaya oldukça ilginç bir durum çıktı.

Başbakan Erdoğan, miting için Aydın'dan Muğla'ya geçerken dargın bir baba-kızın barışmasına vesile oldu.

Yerel seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçimleri derken mitingden mitinge koşan, yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdüren Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, mitingler arasında kalan küçük zaman aralıklarında da vatandaşa hizmet etmekten geri durmuyor. Erdoğan son olarak, miting için Aydın'dan Muğla'ya geçerken dargın bir baba kızı barıştırdı.
 
Baba düğüne bile gelmedi

Özbek asıllı Mahmut Tahiroğlu, Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan Erkan Özcan ile kızı Fevziye'nin okul biter bitmez evlenmelerine karşı çıktı. Kızının Özbek geleneklerine göre evlenmesini isteyen baba, düğüne bile gitmedi. Fakat Fevziye'nin içi rahat değildi. Babasıyla barışmak istiyordu ama ne yaptıysa babasının kalbini yumuşatamadı. Özcan Ailesi'nin imdadına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu yetişti.
 
Kontör dolandırıcısı sandı

Fevziye Özcan, Muğla’da bulunan Soylu’nun yanına giderek Başbakan'a yazdığı mektubu verdi. Barışmak için Erdoğan'ı son umut olarak gördüklerini söyleyen Fevziye, "15 gün sonra telefon çaldı. Kalbim yerinden çıkacaktı. Arayan Başbakan Erdoğan'dı. Babamın nerede oturduğunu sorup bilgilerini aldı" dedi.

Erdoğan, Baba Mahmut Tahiroğlu'nu aradı. "Ben Başbakan Recep Tayyip Erdoğan" diyen sese "Dalga geçmeyin" diye yanıt veren baba, arkadaşlarının "Kontör dolandırıcısıdır" tepkisiyle telefonu Başbakan'ın yüzüne kapadı. Tahiroğlu'nu inandıramayan Erdoğan, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı arayıp durumu anlattı.
 
Yelkenleri suya indirdi

Tahiroğlu’nun evine giden Başkan Aydın, "Artık bu küskünlüğe bir son verin" dedi. Baba Tahiroğlu kızıyla barışmaya soğuk bakıyordu. Aydın, Tahiroğlu’nun torununun fotoğraflarını çıkarıp "Bak bu güzel çocuk senin torunun. Dedesini tanımak, elini öpmek istiyor" deyince Tahiroğlu da yelkenleri suya indirdi.
 
Ve telefonda Erdoğan

Başkan Aydın, Muğla’da yaşayan Erkan ve Fevziye’yi İstanbul’a çağırdı. Eşi Bedriye Aydın’la Tahiroğlu’nun evine gitti. Tahiroğlu ilk olarak torununu kucağına aldı. Ardından kızı ve damadına sarıldı, gözyaşları sel oldu. Kısa bir konuşmanın ardından Başkan Aydın telefonla Başbakan’a haber verdi. Aydın, "Başbakanımız şu anda Muğla mitingine gidiyor. Belki müsait olmayabilir" dedi. Ancak karşıdaki ses, "Bir dakika başkanım" diyordu. 5 dakikalık bir bekleyişin ardından Erdoğan’ın sesi duyuldu.
 
Damattan 3 çocuk istedi

"Barışmanın gerçekleşmesi beni çok mutlu etti’ diyen Erdoğan, Aydın’dan telefonu Tahiroğlu’na vermesini istedi. Baba "Başbakanım özür diliyorum. Sesinizi çıkaramadım. Sizin bir sözünüz yeter. Ben kızımı affettim” dedi.

Başbakan bunun üzerine telefonu Fevziye’ye vermesini istedi. Fevziye’yi de tebrik eden Başbakan, bu kez telefona damat Erkan Özcan’ı istedi. Özcan’a "Resmî nikahınız var mı" diye soran Erdoğan, ‘Evet’ yanıtını alınca Özcan'dan üç çocuk sözü aldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler