YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ı görünce İyi ki Türk'üm dedim
Türkmenistan'da bir öğrencisini dövdüğü iddiasyıla hapis cezasına mahkum olan Türk vatandaşı Hacı Hamdi Hamit Polat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini karşıladığı ana kadar yaşadıklarını anlattı.
Erdoğan'ı görünce İyi ki Türk'üm dedim
12 Kasım 2014 / 08:30 Güncelleme: 12 Kasım 2014 / 09:10

'Artık 2 yıl hapis yatarım' dediği gün '10 dakikaya hazırlan gidiyorsun' denildi. Havalimanında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görünce 'İyi ki Türk'üm' dedi.

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre; görev yaptığı Türkmenistan’da 20 Mayıs 2014’te tutuklanan ve 2 yıl hapse mahkum edilen Hacı Hamdi Hamit Polat, serbest bırakılmasını sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir kez daha teşekkür etti.

"İki defa aklandım, üçüncüde mahkum oldum"

Polat, tutuklanma nedenini, cezaevinde yaşadıklarını ve serbest bırakılma sürecini, Malatya merkez Ferhadiye Mahallesi’ndeki evinde anlattı.

Bir öğrenciyi dövdüğü için cezaevine girdiğini belirten Polat, “Gerçekten tam olarak ne yaşandı bilmiyorum. Şu an bile anlamış değilim ama vurmadığım kesin, buna devletim de inandı. Gereken soruşturmalar yapıldı. İki defa yargı aşamasında aklandım. Üçüncü defa açıldı. Oradaki seviye nasıl bilmiyorum ama üçüncü aşamada hapse mahkûm oldum” diye konuştu.

"İki sene yatacağım derken..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yurda döneceğini duyunca buna inanamadığını anlatan Polat, “Bana 10 dakikada hazır ol dediler. Çok korktum. Sonra havalimanına götürüldüm. Allah’ın çok büyük bir lütfu bu dedim. Hiç umudum kalmamıştı, ‘kesin iki sene yatacağım’ diyordum ama çok büyük bir sürpriz oldu, Cumhurbaşkanımız aldı, getirdi. Allah’a şükür, iyi ki Türk'üm” diye konuştu.

inşallah tüm dünyada
 // hüsnü Çebi
dünyanın her yerinde bu olacak inşallah....
12 Kasım 2014 Çarşamba 08:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler