YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan’ı, Fatih Sultan Mehmet’e benzettiler
Belçika basını, Brüksel'deki saldırıdan sonra Erdoğan'ın söylemlerini değerlendirdi. Belçika, Erdoğan'ın açıklamasını “Fatih'in toplarının İstanbul surlarını dövmesine” benzetti ve bu konuşmanın hükümeti “toplu istifanın eşiğine” getirdiğini söyledi.
Erdoğan’ı, Fatih Sultan Mehmet’e benzettiler
26 Mart 2016 / 09:55 Güncelleme: 26 Mart 2016 / 10:21

Belçika medyası, Brüksel'da 31 kişinin hayatını kaybettiği, 300'den fazla kişinin yaralandığı bombalı saldırıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bombacı konusunda söylediklerini ele aldı.

Belçika medyası, Erdoğan'ın açıklamasını “Fatih'in toplarının İstanbul surlarını dövmesine” benzetti ve bu konuşmanın Michel hükümetini “toplu istifanın eşiğine” getirdiği yönünde yorumladı.

Habertürk'te yer alan haberde; Belçika'da 31 kişinin ölümüne, 300'den fazla kişinin yaralanmasına yol açan ikiz saldırı bir hükümet krizi çıkarttı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Zaventem Havaalanı'nda 15 kişinin ölümüne yol açan intihar saldırganlarından İbrahim el-Bakraoui'nin Türkiye'den sınırdışı edilmesine rağmen Belçika'da serbest kaldığını açıklamasından sonra kamuoyunun büyük tepkisini çeken Başbakan Charles Michel hükümetinin istifanın eşiğinde olduğu ileri sürüldü.

Belçika'nın DH Gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Fatih Sultan Mehmed'e benzetti. Gazete, “İkinci Mehmed'in topları İstanbul surlarını nasıl sarstıysa, Erdoğan'ın açıklaması da bir top gibi Loi Caddesi 16 Numara'yı (başbakanlık binası) salladı. Hükümet toplu istifanın eşiğinde olabilir” diye yazdı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler