YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ı danışmanının telefonundan izlemişler
Sözde Selam Örgütü soruşturmasında ortaya çıkan bilgilere göre Erdoğan'ı dinleyen Paralel Yapı, danışmanları kullandı.
Erdoğan'ı danışmanının telefonundan izlemişler
25 Temmuz 2014 / 21:21 Güncelleme: 25 Temmuz 2014 / 21:39

Erdoğan'ın yabancı devlet adamlarıyla yapılan görüşmelerin danışmanı Sefer Turan ve Yurtiçi görüşmelerinin danışmanı Mustafa Varank'ın telefonu aracılığı ile görüşmeler kaydedildi.

Savcılar Adem Özcan ve Adnan Çimen'in reddettiği dinleme olayı, emniyet sorguları sırasında şüpheli polislere detaylı şekilde soruldu.

Şüphelilere, 'Selam örgütü' soruşturmasıyla ilgisi olmadığı halde, Başbakan Erdoğan'ın 26 Kasım 2013'te Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, 28 Kasım 2013'te Filistin Başbakanı İsmail Haniye ve 3 Aralık 2013'te de Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ile yaptığı görüşmelerin, danışmanı Sefer Turan'ın telefonu üzerinden neden dinlenip kayıt altına alındığı soruldu.

Takip altındaki Mustafa Varank'ın telefonundan ise Erdoğan'ın bazı yurt içi görüşmeler gerçekleştirdiği anlaşıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın sözde Selam örgütü dosyası çerçevesinde dinlenmesinin ayrıntıları da dosyada yer aldı.

Buna göre zanlı polisler, Fidan'ı terör örgütü üyesi gibi göstererek, "Emin" kod adı ile dinleyerek konuşmalarını da tape haline getirdiler. Fidan'ın görüşmelerinin bir kısmının içerik olarak devlet güvenliği açısından önem arz ettiği savcılık tutanaklarında yer aldı.

 

SABAH

21:43
 // Akif
Bu suçu işleyenlere mutlaka müebbet hapis verilmeli herkes yaptıgının cezasını çekmeli....
25 Temmuz 2014 21:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler