YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Yemen Operasyonu ile ilgili kritik görüşme
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Salman ile Yemen Operasyonu'nu konuştu, operasyonla ilgili bilgi aldı.
Erdoğan'dan Yemen Operasyonu ile ilgili kritik görüşme
27 Mart 2015 / 11:45 Güncelleme: 27 Mart 2015 / 12:50

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ileSuudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud, Yemen'deki son gelişmelerle ilgili telefon görüşmesi yaptı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, Suud Kralı ile yaptığı görüşmede, Yemen'de Husi milislerinin, varılan tüm anlaşmaları ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin kararını çiğnemelerinin kaygı verici olduğuna dikkati çekti.

Erdoğan, Yemen'in birlik ve bütünlüğünü, bölgenin güvenlik ve istikrarını tehlikeye sokan davranışların, uluslararası toplum tarafından endişeyle karşılandığını da vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hassasiyet ve destek mesajından dolayı teşekkür eden Suud Kralı Selman bin Abdülaziz'in de Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'den gelen talep üzerine, Suudi Arabistan öncülüğünde KİK ülkelerince başlatılan hava harekatı hakkında bilgi verdiği kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Suudi Arabistan Kralı Selman'ın, 2 Mart'ta, Riyad'ta yaptıkları görüşmeye atıfta bulunarak, iki ülke arasındaki ilişkileri en üst seviyeye çıkarma konusundaki kararlılıklarını, görüşme vesilesiyle yeniden teyit ettikleri belirtildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler