YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan yardım isteseydim...
Erdoğan'dan yardım isteseydim...
14 Kasım 2012 15:01
Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Maslak 1453 Projesiyle ilgili Başbakan Erdoğan'dan yardım isteyip istemediğini açıkladı.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Maslak 1453 Projesiyle ilgili reklam filminin biraz iddialı ve kibirli olduğunu kabul etiğini belirterek, ''Orada söylediğim 'Hemen evininin yakınında böyle bir orman olsun istemez misiniz ' idi. Eğer denize yakın olsaydı kayıkla gezerdim. Orman olduğu için atla gezdim'' dedi.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ile birlikte Maslak 1453 projesine ilişkin Four Seasons Bosphorus'ta düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ağaoğlu, bir gazetecinin ''Sayın Başbakandan 1453 projesi için destek istediniz mi '' sorusuna şöyle cevap verdi:

''Sayın Başbakan'dan randevu istemiştim. Maslak 1453 projemizin lansmanını Dubai'de yaptık. Sayın Başbakan'a bu daveti ilettim. Yarım saatlik randevu talebim 1,5 saat sürdü. Proje hakkında bilgi verdim. Kongre olacağı için o sıralarda katılamayacağını, yoğun olduğunu bizzat söyledi. O günlerde Diyarbakır'a bir seyahatim olmuştu, oradaki izlenmelerimi aktardım, bir de piyasanın genel yapısını konuştuk. Yoksa o dönemde yardıma ihtiyacım yoktu ki bir yardım talep edeyim. Başbakan'ı ziyarete gittiğimde altımda 3 milyonluk araba vardı. Sayın Başbakanımızdan yardım istesem 'Önce şu arabalarını sat da ondan sonra gel' derdi. En ufak bir talebim olmadı. Finans merkezi o zaman ihalede bile değildi. Sayın Başbakanımız da bu işlerle zaten ilgilenmez.'' aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler