YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan vatandaşa fırça: Provoke etme
Başbakan Erdoğan, Ceylanpınar'daki TİGEM tesislerine 135 işçinin alınacağını söyledi. Bazı vatandaşların, alınacakların başka ilçelerden olmamasını istemesi üzerine Erdoğan, bu kişilerin Ceylanpınar'dan alınacağını yineledi. Kalabalığın içinden bir kişin
Erdoğan'dan vatandaşa fırça: Provoke etme
30 Aralık 2012 / 17:10 Güncelleme: 30 Aralık 2012 / 17:13

Başbakan Erdoğan, Ceylanpınar'da Başbakanlık otobüsünün üzerinden halka hitap etti.
        
Ceylanpınar'daki TİGEM tesislerine 135 kişi alınacağını açıklayan Erdoğan, işe alımların İŞKUR aracılığıyla Ceylanpınar'dan yapılacağını söyledi.

Bazı vatandaşların alınacakların başka ilçelerden olmamasını istemesi üzerine Erdoğan, 135 kişinin Ceylanpınar'dan alınacağını yineledi. Kalabalığın içindeki bir kişinin ısrarı üzerine Erdoğan, ''Oradan provoke etme'' diye çıkıştı.
        
Konuyla ilgili kararı, ilgili bakanlığın vereceğini söyleyen Başbakan, ''Buradan Başbakan bir şey söylüyor, Başbakan ne söylüyorsa odur. 'Ceylanpınar'dan alınacak' diyor, sen oradan başka bir şey söylüyorsun. Şu anda Ceylanpınar TİGEM çiftliğinde çalışanların kahir ekseriyeti Ceylanpınarlı. Ceylanpınar'a komşu ilçelerden gelenler bu ülkenin evlatları değil mi? Onlar da orada çalışacak, oradan ekmek yiyecek. TİGEM çiftliği Ceylanpınar'ın bir çiftliği değil, TİGEM çiftliği Türkiye'nin çiftliğidir. Buradan mühendisiyle, her şeyiyle herkes istifade edecek." şeklinde konuştu.

Asla bölücük yapmayacaklarını, birleştirici olacaklarını, ayrıştırıcı olmayacaklarını vurgulayan Erdoğan, "Ama bak, 135 kişi alınacak, bunlar Ceylanpınar'dan alınacak, bunun müjdesini veriyorum. Bu bir kelam-ı rüşvet değildir. Bunları ben sevmem. Tayyip Erdoğan'ın karakterinde de bu yoktur. Ben şu anda bir seçim atmosferi içerisinde de burada değilim. 'Bize oy verin de ondan dolayı size şu kadar personel verelim'. Yok böyle bir şey. O geçmişteydi, bunu başkaları yapar ama benim partim, AK Parti iktidarı bunu yapmadı ve yapmayacaktır. Biz hizmeti 'Buradan bize oy geliyor' diye vermeyiz. Bu ülkenin bütün toprakları, halkın tamamı bizim. Nerede bir insan varsa biz oraya hizmet götürürüz. Bunun için de bizde ayrım, bölgesel, etnik, dinsel milliyetçilik yok. Onun için bütün bu yatırımları yaparken size hizmetkar olmamızın gereği yapıyoruz. Çünkü biz size efendi olmaya gelmedik, hizmetkar olmaya geldik. Bunun gereğini yapıyoruz.'' diye konuştu.
        
Gösterilen sevgiye teşekkür eden Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, vatandaşları selamladıktan sonra Başbakanlık otobüsünü üzerinden indi.

CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler