YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Türk tipi başkanlık yorumu: Bal gibi olur!
Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Valilere hitap etti. "Her vali kendi şehrinde Hz. Ömer'in adaletini yansıtmalı" diyen Erdoğan'ın gündeminde Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi vardı.
Erdoğan'dan Türk tipi başkanlık yorumu: Bal gibi olur!
27 Şubat 2015 / 15:00 Güncelleme: 27 Şubat 2015 / 15:09

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bizi vatanı satmakla itham edenlerin, bu ülkeye ve millete verdikleri zararı anlatmaya kalksam sokağa çıkacak yüzleri kalmaz. Bunları iyi tanırım. Gerçi bu onlar için alışılageldik bir şey. Türkiye'ye ve milletimize hiçbir katkıları olmadığı gibi, başında bulundukları partilere de hiçbir faydaları dokunmadı. Her seçimde yenildiler ama sanki gökten yağmur yağıyormuş gibi 'Ya Rabbi şükür' deyip yollarına devam ettiler."

Yeni Türkiye, yeni anayasa ve başkanlık sistemi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'nin demokratik olgunluğu, başkanlık sistemine geçişi sağlayacak düzeye gelmiştir. Yeni Türkiye, yeni anayasa ve başkanlık sisteminin sağlayacağı güçlü zemin üzerinde yükselecektir. Bu sadece bir sistem değişikliği değil aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası meselesidir."

Vatan satmak öyle olmaz...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Yeri daha önce çeşitli sebeplerle iki defa değişmiş bir türbeyi üçüncü defa taşımış olmayı, vatanı satmak olarak nitelendirenler, açık söylüyorum vatan kavramını bilmeyenlerdir. Vatanı satmak nasıl olur biliyor musunuz  Vatanı satmak ortadaki açık gerçeğe, somut bilgilere rağmen kahraman askerlerimizi orada tehlikeye atmakla olur. Vatanı satmak, kendi dirayetsizliğiniz, kendi işbilmezliğiniz yüzünden ülkeyi kriz üzerine krize sokmakla olur. Vatan satmak, bu topraklarda bin yıllık ortak geçmişi olan insanların birliğini beraberliğini, kardeşliğini sağlayamayarak, ülkenin maddi, manevi kayıplara uğramasına göz yummakla olur. Vatanı satmak, yüksek faizle, yüksek enflasyonla, kötü yönetimle ülkenin ve milletin kaynaklarını heba etmekle olur.''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları,

- Gece gündüz demeden kar kış demeden eşlerinizle beraber halkın içinde olacaksınız. Bazılarına bakıyorum: Eşlerini Ankara'da bırakıyor. Kendileri orada bulunuyor. Milletin içinde olmadan milletin verdiğini bilemezsiniz. Bu süreçteki tüm başarıyı milletle olmama borçluyum.

- Her vali kendi şehrinde Hz. Ömer'in adaletini yansıtmalı.

- Her vali bulunduğu ilde benim vekilimdir. Tarihteki büyük liderler halkla devlet arasındaki  mesafeyi kısaltanlardır. Devleti temsil etmek milletin gönlünü kazanmakla olur.

- Valilik standart bir memur değildir. Bulunduğunuz makamlar icraat makamıdır.

- Ülkemiz içeride ve dışarıda kritik bir süreçten geçiyor. Ukrayna'dan başlayın Gürcistan ve Ermenistan oradan İran'a gidin. Irak ve Suriye'ye bakın.

- Hele Suriye tam bir insanlık trajedisi yaşıyor. 350 bin insanı öldüren bir katile bu topraklarda güya siyaset yaptığını zanneden birileri ziyarete gidebiliyor.

- Dün Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'in Fransız vekillerin ziyaretine tepki gösterdi bu da yüreklere su serpti.

- BM'de hanımefendi bir konuşma yaptı: Dünyadaki en çok mültecinin olduğu ülke Türkiye dedi.

- Sizlerden sorun çıkmaması için gerekli hassasiyeti göstermenizi istiyorum. Bu millet hem insani, hem islami hem de vicdani görevini yerine getirmiştir.

- Muhalifler Suriye'de başarı sağlayacakken DEAŞ diye bir örgüt çıktı. Bu örgütün bir proje olduğunu anlamak için siyasi analize gerek yok.

- Irak'ta camileri yakıp yıkıyorlar, türbeleri yok ediyorlar. Bu örgütün bizim ülkemizde okul yakan örgütten bir farkı yok.

- Dünyanın en sıkıntılı bölgesine gidildi ve çok başarılı bir operasyon yapıldı. 3. defa taşınan türbe için
Vatanı satmak kahraman askerlerimizi tehlikeye atmakla olur. Ülkeyi kriz üzerine krize sokmakla olur. Vatanı satmak 1000 yıllık kardeşliği bir arada tutamamaktır. Vatanı satmak yüksek faizle kötü yönetimle emeği heba etmekle olur.

- Ekonomiyi ve refahı büyütmek vatana hizmet demektir. Sene 1982 1567 dolar. Şu an 11 bin dolar.  Yeterli mi? Değil.

- Her seçimde yenilenler sanki gökten yağmur yağıyormuş gibi yarabbi şükür diyorlar. Süleyman Şah meselesini herkes gayet iyi biliyor. Kendi yaptığımız bir operasyonla türbenin yeri değiştirildi. Bu Başbakanlık dönemimden beri hazırladığımız projedir.

- Her seçimde yenilenler sanki gökten yağmur yağıyormuş gibi yarabbi şükür diyorlar. Süleyman Şah meselesini herkes gayet iyi biliyor. Kendi yaptığımız bir operasyonla türbenin yeri değiştirildi. Bu Başbakanlık dönemimden beri hazırladığımız projedir.

- 7 Haziran seçimleri neticesinde artık yeni bir sisteme geçme vakti gelmiştir.

- Türk tipi başkanlık sistemi olmaz diyorlar. Bal gibi olur. ABD'de başka. Meksika'da, Küba'da başka. Rusya'da başka. Fransa'da yarı başkanlık. Bir arı maharetiyle hepsinden alalım ve önümüze bakalım.
Herkesle bu konuyu müzakare edip ilerilere hızla ulaşmalıyız. Dünyada ve bölgemizdeki gelişmelere uygun bir değişim herkesin yararınadır. Tek parti döneminin hastalıklı yapısını 2015 Türkiye'sine enjekte edilemez.

- Çözüm sürecini önemli bir noktaya getidik.

 

"Vatanı satmak Yüksek faizle olur!"
 // Halîme Gözüpek
Böylesi satıcılar ise ancak dillereDestan başLaikistan'da bulunur. Bilmeyenlerin iulgi ve bilgilerine sunulur!!!...
27 Şubat 2015 Cuma 15:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler