YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Times'e: O mektubu kaça yayınladın?
Başbakan Erdoğan Şırnak'da Şerafettin Elçi Havalimanı'nın açılış töreninde vatandaşlara hitap etti.
Erdoğan'dan Times'e: O mektubu kaça yayınladın?
26 Temmuz 2013 / 19:25 Güncelleme: 26 Temmuz 2013 / 22:03

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı ve diğer kamu yatırımlarının toplu açılış töreninde şöyle konuştu:

"Çözüm sürecinden vazgeçen, bu süreci sabote eden, bu süreci sonuçsuz bırakan asla ve asla biz olmayız. Bu süreci akamete uğratan, ağır bir vebalin altına girer. Bu süreci sabote eden, tahrik eden, yokuşa süren, engelleyen ya da engellemeye çalışan, çok ağır bir vebalin altına girer.

Hepimiz, Adem ile Havva’nın çocuklarıyız. Hepimiz, Cizre’de medfun olduğuna inanılan Hazreti Nuh Aleyhisselam’ın torunlarıyız. Hepimiz, Kur’an-ı Kerim’de de ifade edildiği gibi, şu Cudi Dağı’na konmuş Nuh’un Gemisi'nden çıkmış nesillerin devamıyız.
Bu topraklarda, hiç arzu etmediğimiz kıyımlar yaşandı, ölümler yaşandı, işkenceler, insanlık dışı muameleler yaşandı. Biz, yaşanan acı hadiselere değil, artık yaşanan güzel hadiselere bakacağız. Biz, geçmişin acılarına değil, ortak bir istikbale bakacağız. Geçmişin hesabını hep birlikte soracağız.

Şimdi, geleceğe bakma, istikbale bakma zamanıdır. Şimdi, ortak geleceğimizi, ortak paydalarımız, ortak tarihimiz, ortak kültür ve medeniyetimiz üzerinden yeniden inşa etme zamanıdır. Şimdi artık, acılara son verme, husumetleri ortadan kaldırma, sıkılı yumrukları çözüp, kucaklaşma zamanıdır, helalleşme zamanıdır.
Bin yıldır kardeşçe yaşadığımız bu topraklarda, inşallah ebediyen kardeşçe yaşayacağız. Sorunları çözerek, acıları geride bırakarak, yaraları sararak, hep birlikte ortak geleceğimizi inşa edeceğiz.

Eli kanlı zalim rejimin, Suriye’de tarafları birbirine kırdırma oyununa hiç kimse gelmemelidir. Suriye’de, böyle zor bir zamanda, bencil, çıkarcı politikalar, oldu bitti politikaları, süreci barışa değil, çatışmaya götürür" dedi.

Times gazetesinde yayınlanan mektup

Erdoğan, Times gazetesinde yayınlanan mektuba ilişkin "Haritada, Türkiye’nin yerini gösteremeyecek olan sözde ünlü şahısların, mektubun içeriğine bakmadan, mektubun içindeki kelimelerin, kavramların hassasiyetine bakmadan, Türkiye’deki olayların iç yüzünü hiç anlamadan, böyle bir mektuba imza atmalarını biz esefle karşıladık" dedi.

Başbakan Erdoğan, Times gazetesinde yayınlanan mektubun Türkiye’nin saygınlığına zerre kadar leke getirmeyeceğini ifade ederek, "Ama böyle, hezeyanlarla, yanlışlarla, iftira ve ithamlarla dolu bir mektup, onu yayınlayan gazetenin, ona imza atan kişilerin saygınlığına gölge düşürür. Acaba kaça bu mektubu yayınladınız Times, işte senin bedelin o" dedi.

AA

bölünme şerafettin elçi
 // nihat
sürüç kim tarafından sonuçsuz bi şekilde kapatılırsa kapatılsın artık dağdakiler terörist değil aktivist hadi polis veya asker operasyon yapsında noluyo görelim bırakın arkadaş pkk bölünme paranoyası üstünden zihinlerde böldü ve şimdi bişi kalmadı fiilen bölünmeye sadece şu süreci sabotaj lazım o kadar...
27 Temmuz 2013 Cumartesi 16:12
20:36
 // MEDİNE-MEKKE VE İSTANBUL-ADIYAMAN
Mekke ile Medine nasıl bir kardeş şehir ise, İstanbul ile Adıyaman da, öyle bir kardeş şehirdir. Eba Eyyüb el Ensari ile Saffan bin Muattal'in kardeş olduğu gibi. Bu şehirler, sancağ-ı Muhammedi şehirleridir. Dünyanın başkentleridir. Mekke, Medine, Şam, Bağdat, Roma, İstanbul ve Adıyaman, dünyanın seçkin şehirleridir....
26 Temmuz 2013 20:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler